[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny wypadek w Zielonce pod Bydgoszczą! Czołowe zderzenie samochodu osobowego z cysterną

Dodano: 02.02.2022 | 17:32

Na zdjęciu: Wypadek w Zielonce pod Bydgoszczą miał miejsce w środę, 2 lutego przed godziną 15:00.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Jedna osoba została ranna w konsekwencji wypadku, do którego doszło w środę po południu na drodze serwisowej trasy S10 w Zielonce niedaleko Bydgoszczy. – Kierowca osobowej skody najprawdopodobniej zasłabł i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym – słyszymy od strażaków.

Zgłoszenie o zdarzeniu na skrzyżowaniu serwisówki z ulicą Rycerską dotarło do dyżurnego straży pożarnej punktualnie o godzinie 15:00. Ciekawostką jest fakt, że w tej sytuacji zadziałał umieszczony w osobowej skodzie system eCall. To automatyczny moduł przekazywania informacji o kolizjach i wypadkach. W ten sposób trafiła ona najpierw do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a stamtąd – bezpośrednio do bydgoskich służb.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce, musieli wydobyć kierowcę skody z zakleszczonego pojazdu. Został on następnie przekazany ratownikom medycznym i odwieziony do szpitala. Z naszych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku mogło być jego zasłabnięcie. W jego konsekwencji mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ciężarową scanię.

Cysterna prowadzona przez ciągnik była pusta. Nie było więc konieczności zabezpieczania jej przed ewentualnymi wyciekami. Kierowcy tira nic się nie stało.

Droga bezpośrednio po zdarzeniu była zablokowana. Następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Lokalnie nadal możliwe są niewielkie utrudnienia.

To kolejny wypadek na drodze serwisowej w Zielonce na przestrzeni zaledwie kilku tygodni. Przypomnijmy, że w połowie stycznia w rejonie skrzyżowania z ulicami: Orzechową i Borowikową kierujący samochodem osobowym potrącił 11-latka. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments