Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wypadek z udziałem pijanego kierowcy w regionie. Do szpitala zabrał go helikopter

Dodano: 09.04.2017 | 11:46

Kierujący w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Na zdjęciu: Zniszczony w wyniku sobotniego wypadku saab.

Fot. KWP Bydgoszcz

Alkohol i brawura były prawdopodobnymi przyczynami wypadku, do którego doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Olszówka w gminie Golub-Dobrzyń. Kierujący saabem nietrzeźwy 33-latek stracił panowanie nad autem i uderzył nim w drzewo.

CZYTAJ TAKŻE: Groźne zderzenie na ulicy Fordońskiej. Jedno z aut dachowało! [ZDJĘCIA]

Jak informują policjanci, do zdarzenia doszło około godziny 15:40 na drodze wojewódzkiej nr 569. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie opanował pojazdu na łuku drogi, zjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. 33-letniego mężczyznę służby ratunkowe musiały wydostawać z auta przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Z ciężkimi obrażeniami został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Toruniu.

Bardzo szybko okazało się, że przyczyną zdarzenia mógł być alkohol. U kierowcy stwierdzono 1,8 promila tej substancji w organizmie. – Dlatego też kolejny raz apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a do osób, które są świadkami, że do samochodu wsiada osoba nietrzeźwa, o reakcję – mówi st. asp. Małgorzata Lipińska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.