Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWypadek z udziałem rowerzysty na drodze krajowej. Policjanci szukają świadków zdarzenia
30.10.2021 | 08:25

Wypadek z udziałem rowerzysty na drodze krajowej. Policjanci szukają świadków zdarzenia

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na drodze krajowej 62 w miejscowości Redecz Krukowy.

Fot. KMP Włocławek / archiwum

Policjanci z włocławskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku na krajowej 62 w miejscowości Redecz Krukowy, w którym poszkodowany został rowerzysta.

Do zdarzenia doszło 21 października na DK62, a zgłoszenie o wypadku wpłynęło do włocławskich funkcjonariuszy tuż przed godziną 6:30. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia poinformowali o pierwszych, wstępnych ustaleniach.

– Podczas wymijania się dwóch pojazdów ciężarowych, jeden z nich poruszając się w kierunku miejscowości Brześć Kujawski najprawdopodobniej zawadził o kierownicę roweru jadącego w tym samym kierunku. W wyniku tego, cyklista stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się – relacjonują funkcjonariusze z włocławskiej komendy. Zarówno sprawca – kierowca jeden z ciężarówek, jak i kierujący autem osobowym, który był świadkiem zdarzenia, zatrzymali się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. – Oświadczył jednak, że wszystko jest w porządku, dlatego obaj odjechali nie pozostawiając żadnych danych teleadresowych – informują policjanci.

Jednak kilka godzin po zdarzeniu, rowerzysta wezwał ratowników medycznych z uwagi na narastający silny ból brzucha. Okazało się, że w wyniku zdarzenia doznał on obrażeń powyżej siedmiu dni. Policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie w sprawie wyjaśnienia okoliczności wypadku i proszą o kontakt przede wszystkim obu kierowców, ale też wszystkich świadków zdarzenia, którzy w tym czasie poruszali się krajową „62”. – Być może ktoś posiada nagranie z wideorejestratora, które może pomóc w identyfikacji pojazdów mających związek ze zdarzeniem – słyszymy we włocławskiej komendzie.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25 osobiście lub telefonicznie pod numerem 47 753 56 00 lub 47 753 56 25, powołując się przy tym na sprawę nr PPM-III-3998/21.

Wypadek z udziałem rowerzysty na drodze krajowej. Policjanci szukają świadków zdarzenia
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments