Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 19
13C
Pt
10C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWypompowywana woda ze stawu w parku Kazimierza Wielkiego. Prace do końca roku
Staw_Park Kazimierza Wielkiego_Bydgoszcz_Bagrowanie
07.12.2017 | 19:27

Wypompowywana woda ze stawu w parku Kazimierza Wielkiego. Prace do końca roku

Prace mają zakończyć się do końca tego roku

Na zdjęciu: Na początku roku w stawie zostały odnalezione śnięte ryby.

Fot. SF

W parku Kazimierza Wielkiego, na tyłach urzędu wojewódzkiego trwa renaturyzacja stawu.

Informację o trwających pracach w parku potwierdziła nam rzeczniczka ratusza. – W jednym ze stawów prowadzona jest obecnie renaturyzacja – podkreśliła Marta Stachowiak. Renaturyzacja to proces przywrócenia środowisku stanu naturalnego sprzed wprowadzenia w nim zmian przez człowieka. Jak się dowiedzieliśmy, w minionym tygodniu woda była wypompowywana przez firmę zewnętrzną.

Prace wykonywane są w związku z problemem wody w stawie. – Na początku roku odnaleziono w nim wiele śniętych ryb – dodała Stachowiak. Przekazała nam także, że cały proces powinien zakończyć się do końca tego roku. Rzecznik Stachowiak zapytaliśmy także, jaka firma wykonuje prace na terenie parku. – To firma Wod-Mel. Henryk Gapiński z Tucholi. Wypompowują wodę, a także oczyszczają dno, przenoszą ryby i rośliny. Będą porządkować wyspę, a potem czystą wodą napełnią staw – przekazała rzeczniczka.

Zadanie bagrowania stawu zalecił ratuszowi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. – Nie mamy uprawnień do zlecania zadań jednostkom samorządu terytorialnego. Zasugerowaliśmy, że dobrze byłoby przeprowadzić bagrowanie stawu w związku z sytuacją ze śniętymi rybami – usłyszeliśmy w WIOŚ.

Powiązane treści