Bydgoszcz
-3C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
6C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWypompowywana woda ze stawu w parku Kazimierza Wielkiego. Prace do końca roku
Staw_Park Kazimierza Wielkiego_Bydgoszcz_Bagrowanie
07.12.2017 | 19:27

Wypompowywana woda ze stawu w parku Kazimierza Wielkiego. Prace do końca roku

Prace mają zakończyć się do końca tego roku

Na zdjęciu: Na początku roku w stawie zostały odnalezione śnięte ryby.

Fot. SF

W parku Kazimierza Wielkiego, na tyłach urzędu wojewódzkiego trwa renaturyzacja stawu.

Informację o trwających pracach w parku potwierdziła nam rzeczniczka ratusza. – W jednym ze stawów prowadzona jest obecnie renaturyzacja – podkreśliła Marta Stachowiak. Renaturyzacja to proces przywrócenia środowisku stanu naturalnego sprzed wprowadzenia w nim zmian przez człowieka. Jak się dowiedzieliśmy, w minionym tygodniu woda była wypompowywana przez firmę zewnętrzną.

Prace wykonywane są w związku z problemem wody w stawie. – Na początku roku odnaleziono w nim wiele śniętych ryb – dodała Stachowiak. Przekazała nam także, że cały proces powinien zakończyć się do końca tego roku. Rzecznik Stachowiak zapytaliśmy także, jaka firma wykonuje prace na terenie parku. – To firma Wod-Mel. Henryk Gapiński z Tucholi. Wypompowują wodę, a także oczyszczają dno, przenoszą ryby i rośliny. Będą porządkować wyspę, a potem czystą wodą napełnią staw – przekazała rzeczniczka.

Zadanie bagrowania stawu zalecił ratuszowi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. – Nie mamy uprawnień do zlecania zadań jednostkom samorządu terytorialnego. Zasugerowaliśmy, że dobrze byłoby przeprowadzić bagrowanie stawu w związku z sytuacją ze śniętymi rybami – usłyszeliśmy w WIOŚ.


Powiązane treści