[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyprzedzał tuż przed przejściem dla pieszych. Wszystko nagrała kamera

Dodano: 18.05.2022 | 12:55

Na zdjęciu: Kierowca mercedesa wyprzedzał tuż przed przejściem dla pieszych.

Fot. KPP Mogilno

23-letni kierowca mercedesa został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Zarejestrowane zostało, jak wyprzedzał tuż przed przejściem dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 13 maja. Na ulicy Rynek w Mogilnie kierujący mercedesem wyprzedzał inny pojazd przed przejściem dla pieszych. Sytuacja została zarejestrowana na kamerze monitoringu miejskiego.

Na 23-letniego kierującego – zgodnie z taryfikatorem obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku – policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz ukarali go 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz pieszemu wchodzącemu na przejście – mówi st. asp. Tomasz Bartecki z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. – Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – dodaje funkcjonariusz.

Nowy taryfikator obowiązuje od początku roku. Wcześniej najwyższa kwota mandatu wynosiła 500 zł. Przez 20 lat rosło średnie miesięczne wynagrodzenie, a kwota pozostawała bez zmian.  Teraz różnica w wysokości mandatu jest zauważalna zwłaszcza przy przekroczeniu prędkości o powyżej 30 km/h oraz w przypadku zdarzenia związanych z pieszymi.

Wyprzedzał tuż przed przejściem dla pieszych. Wszystko nagrała kamera
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments