Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyrok za śmiertelne potrącenie na ulicy Fordońskiej. Ksiądz pójdzie do więzienia
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
21.12.2017 | 16:13

Wyrok za śmiertelne potrącenie na ulicy Fordońskiej. Ksiądz pójdzie do więzienia

Do tragedii doszło w maju br. w Fordonie.

Na zdjęciu: Sąd w czwartek ogłosił wyrok w sprawie księdza Stanisława F. oskarżonego o potrącenie ze skutkiem śmiertelnym.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Cztery lata więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawiązka – taką karę usłyszał 64-letni ksiądz Stanisław F. za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Fordońskiej w maju br. Sąd przychylił się w ten sposób do wniosku oskarżonego o dobrowolne poddanie się karze.

Zdaniem sądu wina oskarżonego nie budzi żadnych wątpliwości. Tym bardziej że Stanisław F. już w październiku – jak mówili wówczas prokuratorzy – przyznał się do spowodowania wypadku, a także do tego, że w momencie zdarzenia był pijany (badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie). Poza karą więzienia i zakazem prowadzenia pojazdów będzie musiał zapłacić 20 tysięcy złotych na fundusz pomocy poszkodowanym w wypadkach, a także nawiązkę na rzecz rodziny zmarłego mężczyzny.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 17 maja na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic: Fordońskiej oraz Brzechwy. Ksiądz Stanisław F. nie zatrzymał się wówczas przed pasami, omijając stojące na sąsiednim pasie ruchu auto i uderzając w 56-letniego Zdzisława S. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł miesiąc później w szpitalu. Ksiądz F. został bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.

Ksiądz Stanisław F. to były proboszcz parafii Świętego Krzyża w Bydgoszczy. Od kilku lat nie pełnił jednak żadnych funkcji kościelnych. Jego postępowanie w specjalnym oświadczeniu skrytykowała kuria.


Powiązane treści