Bydgoszcz
7C
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWyróżnienie dla byłego trenera siatkarskiego Chemika. Będzie w sztabie reprezentacji na turnieju finałowym Ligi Narodów
PlusLiga_ Chemik Bydgoszcz-MKS Będzin_ HSW Łuczniczka_ Jakub Bednaruk-SF
07.07.2019 | 10:24

Wyróżnienie dla byłego trenera siatkarskiego Chemika. Będzie w sztabie reprezentacji na turnieju finałowym Ligi Narodów

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy w nadchodzącym tygodniu w Stanach Zjednoczonych.

Na zdjęciu: Przez dwa ostatnie sezony Jakub Bednaruk prowadził siatkarzy bydgoskiego Chemika. Teraz poprowadzi MKS Będzin.

Fot. Szymon Fiałkowski

Były trener bydgoskich siatkarzy Jakub Bednaruk dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski na turniej finałowy Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych.

Bednaruk przez dwa ostatnie sezony był trenerem siatkarzy Chemika, a przez nadchodzące dwa poprowadzi MKS Będzin. Teraz – jak poinformowali na kanale Prawda Siatki dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski i ekspert stacji, były trener Wojciech Drzyzga – ma on dołączyć do sztabu kadry na turniej finałowy Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych.

W przyszły weekend w Zakopanem rusza bowiem zgrupowanie kadry siatkarzy, która przygotowywać się będzie do najważniejszego turnieju sezonu reprezentacyjnego – kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku (9-11.08), a trenować tam będzie grupa zawodników, której w Lidze Narodów praktycznie w ogóle nie oglądaliśmy. Bednaruk, jak poinformował Przegląd Sportowy, otrzymał już wizę na wylot do Stanów Zjednoczonych. Na razie jednak jeszcze nie wiadomo, jaki będzie zakres zadań Bednaruka.

Spekuluje się bowiem, że w przypadku awansu biało-czerwonych do półfinału, to do kraju powróci trener Vital Heynen, który ma pracować z kadrą w Zakopanem. Heynen miałby poprowadzić kadrę w grupowych meczach z Brazylią i Iranem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści