Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyrzucił śmieci do lasu. Spotkała go kara

Dodano: 02.12.2022 | 08:24

Na zdjęciu: Mieszkaniec Maksymilianowa zaśmiecił teren Nadleśnictwa Stronno.

Fot. Fot. Nadleśnictwo Różanna

W ramach akcji „Jesień 2022” patrol Straży Leśnej ujawnił zaśmiecenie terenu leśnego w Leśnictwie Stronno

Jak informuje Nadleśnictwo Różanna podjęte czynności wyjaśniające pozwoliły ujawnić dane personalne sprawcy zaśmiecania już tego samego dnia. Sprawcą okazał się mieszkaniec pobliskiej miejscowości Maksymilianowo. Został on ukarany dwoma mandatami karnymi – za zaśmiecanie oraz wjazd do lasu.

Warto nadmienić, że to kolejna tego typu interwencja strażników leśnych. W lutym leśnicy otrzymali informacje o zaśmieceniu terenu leśnego Leśnictwa Wilcze Gardło w pobliżu miejscowości Samociążek. Wtedy ujawniono śmieci (odpady bytowe) w workach foliowych. Czynności wyjaśniające przeprowadzone przez Straż Leśną spowodowały ujawnienie sprawcy zaśmiecenia.

Sprawcą okazał się mieszkaniec Koronowa, który został za powyższe wykroczenie ukarany dwoma mandatami karnymi na kwotę 1000 zł. Ponadto sprawca został zobligowany do przywrócenia terenu leśnego do stanu poprzedniego na własny koszt poprzez uprzątnięcie zalegających śmieci.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
1 rok temu

Proponuję również zamontowanie fotopułapek przy drogach dojazdowych do działek w dzielnicy Janowo-Opławiec, bo tam notorycznie wywożone są różne odpady typu poremontowego lub stare łóżka, zlewy itp. Jest teraz tyle możliwości, żeby wielkogabarytowe śmieci wystawić przy okazji zbiórki selektywnej, są darmowe bigbagi na odpady poremontowe, PSZOKi itp. i naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie jeszcze śmiecą. Tylko wysoka kara i nakaz posprzątania jest chyba najskuteczniejszym sposobem, no i może ujawnienie wizerunku osoby śmiecącej odstraszyłoby potencjalnych brudasów-egoistów.