Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyrzuciła szczeniaczki do śmietnika! Uratowała je ich mama

Dodano: 21.08.2020 | 11:18

Na zdjęciu: Uratowane szczenięta wraz ze swoją mamą.

Fot. KPP Nakło

42-letnia mieszkanka podnakielskiej wsi usłyszała zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami po tym, jak wyrzuciła do ogólnodostępnego kosza na odpady pięć szczeniąt. Psiaki od pewnej śmierci uratował sąsiad kobiety, którego zaniepokoiło zachowanie psiej mamy.

Do zdarzenia doszło w środę (19 sierpnia). – Krótko po godzinie 13 nakielska policja została powiadomiona przez miejscową Straż Miejską o tym, że w miejscowości Olszewka do śmietnika zostały wyrzucone szczeniaki. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że tak naprawdę alarm podniosła psia mama – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

Jak się okazało, kiedy nieodpowiedzialna właścicielka zapakowała szczeniaki do worka i wyniosła na śmietnik, suka tak głośno szczekała i biegała w okolicy zbiornika na odpady, że zwróciła na siebie uwagę czujnych sąsiadów. Jeden z nich postanowił zatem sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania psa. – Wtedy okazało się, że w jednym z worków było 5 szczeniąt – dodaje podkom. Andrzejewska.

Świadek wyjął zwierzęta i natychmiast zaalarmował Straż Miejską, która poinformowała o odkryciu nakielską policję. Jednodniowe szczenięta wraz z matką zostały przewiezione przez strażników do weterynarza, a mundurowi zatrzymali 42-letnią właścicielkę psów. W chwili zatrzymania kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i trafiła do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu podejrzana usłyszała zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami i decyzją prokuratora objęta została policyjnym dozorem. Cudem uratowane zwierzaki i ich matka zostały decyzją administracyjną odebrane kobiecie, pozostają teraz pod opieką strażników miejskich i mają się dobrze – informuje oficer prasowy nakielskiej komendy. 42-latka za swój czyn odpowie przed sądem – grozi jej kara do 3 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments