Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWysokie nagrody finansowe dla wojewodów. Także w kujawsko-pomorskim
Mikołaj Bogdanowicz, Paulina Wenderlich, Józef Ramlau - ST
20.02.2018 | 23:16

Wysokie nagrody finansowe dla wojewodów. Także w kujawsko-pomorskim

O nagrodach finansowych poinformowało radio RMF.

Na zdjęciu: Mikołaj Bogdanowicz (w środku) i jego zastępca Józef Ramlau otrzymali wysokie nagrody finansowe od szefowej rządu.

Fot. Sebastian Torzewski

Wysokie nagrody finansowe dla wojewodów w całym kraju. Także w naszym regionie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i jego zastępca Józef Ramlau otrzymali takowe gratyfikacje.

O sprawie nagród poinformował portal rmf24.pl. Z informacji portalu wynika, że decyzję o nagrodach finansowych dla wojewodów podpisała i wydała była premier Beata Szydło.

Z danych wynika, że za cały 2017 rok wojewoda Mikołaj Bogdanowicz otrzymał 25 tysięcy złotych, zaś jego zastępca Józef Ramlau – 17,5 tys. zł. Udało nam się dotrzeć do danych dotyczących wysokości w poszczególnych kwartałach 2017 r.

Z informacji, które przesłał nam rzecznik urzędu wojewódzkiego Adrian Mól wynika, że wojewoda Bogdanowicz otrzymał odpowiednio: 3000 zł (w I i II kwartale, wypłacone w kwietniu i lipcu), 8000 zł (III kwartał, w listopadzie) i 6000 zł (IV kwartał, w grudniu). Z kolei nagrody dla wicewojewody kształtowały się następująco: 3000 zł (za I kwartał, wypłata w kwietniu), 2500 zł (za II i III kwartał, w lipcu i listopadzie) oraz 5000 zł (IV kwartał, w grudniu). To nie koniec, bo na początku 2017 r., wojewoda i wicewojewoda otrzymali także nagrodę roczną za pracę w 2016 roku. Na konto wojewody wpłynęło 5000 zł, a wicewojewody – 4500 zł. – Ze względu na brak środków w budżecie roku 2016, nagroda finansowa za tamten rok została wypłacona w roku 2017 – dodał rzecznik wojewody.

Podobnej wielkości nagrody otrzymywali także inni wojewodowie, m.in. 28 tys. zł wpłynęło na konto wojewody pomorskiego, a po 21 tys. zł wzbogacili się przedstawiciele administracji rządowej w województwach podlaskim, wielkopolskim i mazowieckim.


Powiązane treści