Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWyspa w centrum Bydgoszczy dostępna dla mieszkańców. Miasto pokazało wizualizacje!
12.05.2021 | 11:52

Wyspa w centrum Bydgoszczy dostępna dla mieszkańców. Miasto pokazało wizualizacje!

Na zdjęciu: Miasto planuje inwestycję na Wyspie św. Barbary.

Fot. UMB

Już niedługo mieszkańcy Bydgoszczy oraz turyści będą mogli wejść na Wyspę św. Barbary. Urząd miasta przedstawił wizualizacje.

Wyspa św. Barbary położona jest na Brdzie, w pobliżu Katedry Bydgoskiej oraz Mostu Staromiejskiego. Powstała w II połowie XIX wieku podczas regulacji Brdy. Jej nazwa pochodzi od św. Barbary, patronki szyprów i sterników bydgoskich.

Jak we wtorek wieczorem poinformował prezydent Rafał Bruski, obecnie dobiegają końca prace nad koncepcją zagospodarowania wyspy. Będzie to efekt uzgodnień ze służbami wodnymi, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Radą ds. Estetyki Miasta. Po zakończeniu prac nad koncepcją przygotowany ma zostać projekt budowlany. Prace powinny ruszyć w przyszłym roku.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie pomost umożliwiający przechodzenie na wyspę. Będzie więc można dotrzeć na nią np. rowerem wodnym. Planowane jest też odtworzenie zieleni poprzez nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz oznaczenie 18. Południka za pomocą linii światłą na wodzie. – Wyobraźmy to sobie razem z IV kręgiem Opery Nova, który powstanie w pobliżu – zapowiada prezydent Rafał Bruski. Wyspa nie będzie połączona w stały sposób z nabrzeżem.

Jak poinformował menedżer Starego Miasta i Śródmieścia, na północnej stronie wyspie znajdzie się także… wieloryb. To ławka, której niegdyś nadano taką nazwę podczas konkursu. Umiejscowienie jej na wyspie zaproponował prof. Dariusz Markowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści