Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWystartowała akademia piłkarska na Chemiku
02.10.2017 | 12:51

Wystartowała akademia piłkarska na Chemiku

Od początku października na Chemiku działa akademia piłkarska.

Na zdjęciu: Wystartowała Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz.

Fot. mat. prasowe

Z początkiem października rozpoczęła funkcjonowanie Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz.

Prace nad powołaniem akademii trwały przez kilkanaście miesięcy. 1 października projekt oficjalnie wystartował, co wiąże się z licznymi zmianami w klubie, w którym obecnie trenuje 550 zawodników.

Zajęcia prowadzone będą wg jednolitego systemu szkolenia przygotowywanego przez dyrektora akademii. Został nim Piotr Gruszka – wieloletni piłkarz, a także szkoleniowiec Chemika, który ma za sobą pracę jako samodzielny trener w I i II lidze, a także jako asystent w ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Jest posiadaczem licencji UEFA Pro – najwyższego w hierarchii certyfikatu trenerskiego w Europie. Do pomocy Gruszka będzie miał koordynatorów bloków szkoleniowych.

Zajęcia będą prowadzone w mniejszych niż dotąd grupach, zgodnie z zasadą, aby na jednego trenera przypadało maksymalnie 10 (w grupie wyselekcjonowanej) lub 15 dzieci. Łącznie kadrę szkoleniową tworzyć będzie aż 21 trenerów. Wyróżniający się zawodnicy będą mogli liczyć także na zajęcia indywidualne, opiekę dietetyczną oraz psychologiczną.

 – Chemik zawsze był znany ze szkolenia zawodników, dzięki czemu dziś zespół seniorów oparty jest o wychowanków. Chcemy nadal rozwijać się zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym – mówi Piotr Gruszka.

W przypadku kontuzji na zawodników czekać będzie zwiększone ubezpieczenie z możliwością rozszerzenia o indywidualną polisę, a zawodnicy trenujący w klasach sportowych będą pod opieką fizjoterapeutyczną. Wszystkie trenujące dzieci otrzymają karty klubowe, który będą uprawniać posiadaczy do nabywania produktów partnerów klubu z rabatami. Akademia będzie działać w ścisłej współpracy z Zespołem Szkół nr 26 i XI Liceum Ogólnokształcącym, w których klub ma swoje klasy sportowe.

Zmiany czekają także na rodziców. W celu systematycznego przepływu informacji powołana zostanie rada rodziców, a do wszystkich opiekunów dzieci trenujących w klubie trafią list od prezesa sekcji z informacjami o wszystkich zmianach, a także ankieta dotyczącą organizacji akademii.

Nowy wygląd zyska także strona internetowa klubu. Już dziś można na niej znaleźć wszystkie tabele, terminarze, kadry oraz statystyki zespołów wchodzących w skład akademii. Pojawiać się na niej będą także relacje z meczów drużyn młodzieżowych, materiały foto oraz wideo, rozmowy z młodymi zawodnikami, a także artykuły poradnikowe.


Powiązane treści