Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWystawa z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Ustawiono ją na Moście Staromiejskim [ZDJĘCIA]
18-05-2020_ wystawa, most Staromiejski Bydgoszcz - Jan Paweł II - Bydgoszcz - SF (1)
24.05.2020 | 11:24

Wystawa z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Ustawiono ją na Moście Staromiejskim [ZDJĘCIA]

Ekspozycja stanęła na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Na zdjęciu: Wystawę poświęconą papieżowi Polakowi można oglądać do końca tego miesiąca.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek (18 maja) przypadła setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji, na moście Staromiejskim można oglądać wystawę, w której m.in. przypomniano wizytę Ojca Świętego w Bydgoszczy. 

W trakcie swojego pontyfikatu, papież Polak odwiedził także Bydgoszcz. W grodzie nad Brdą Jan Paweł II był 7 czerwca 1999 roku, w trakcie pielgrzymki do kraju. W naszym mieście ponad dwie dekady temu z papieżem spotkało się blisko 700 tysięcy pielgrzymów.

Podczas nabożeństwa, Jan Paweł II wspominał m.in. o symbolice Starego Rynku oraz Doliny Śmierci w Fordonie. Delegacja władz miasta wręczyła wówczas papieżowi akt nadania Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy. Papież Jan Paweł II został także uhonorowany jako pierwszy w Poczcie Dębów Honorowych w Alei Ossolińskich. W 2002 roku upamiętniliśmy to wyjątkowe wydarzenie i osobę Karola Wojtyły – półtorametrowy czerwony dąb – zanim trafił do Bydgoszczy – na krakowskich Błoniach został poświęcony przez papieża-Polaka.

Na moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego stanęła wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II. Podczas niej przypomniano także m.in. wizytę Ojca Świętego w Bydgoszczy, a także najważniejsze wydarzenia z jego życia. Wystawę można oglądać do końca maja.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści