Bydgoszcz
16C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 17 • L 15
18C
Wt
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
27C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWyświetlacze na peronach to dzieło KZŁ Bydgoszcz. Są w tym najlepsi w kraju!
dworzec, tablice
10.01.2019 | 12:00

Wyświetlacze na peronach to dzieło KZŁ Bydgoszcz. Są w tym najlepsi w kraju!

Na zdjęciu: Wyświetlacze, tablice informacyjne o rozkładach jazdy, to dzieło KZŁ Bydgoszcz, najlepszego ich producenta w Polsce.

Fot. Archiwum.

KZŁ Bydgoszcz jako pierwszy i do tej pory jedyny producent wyprodukował i uruchomił SDIP zintegrowany z Centralną Aplikacją Sterującą Dynamicznej Informacji Pasażerskiej PKP Polskich Linii Kolejowych.

Kolejowe Zakłady Łączności Bydgoszcz są bezsprzecznym liderem w zakresie dostaw i instalacji kompleksowych systemów informacji pasażerskiej na stacjach kolejowych w Polsce. Bydgoska firma jako jedyna posiada doświadczenie w wytworzeniu i uruchomieniu na czynnych stacjach kolejowych Systemów Informacji Pasażerskiej zintegrowanych z Centralną Aplikacją Sterującą Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (CASDIP), służących do prezentacji podróżnym informacji wizualnych i dźwiękowych o realizacji rozkładu jazdy pociągów pasażerskich.

Zadania związane z integracją urządzeń produkcji KZŁ Bydgoszcz z CSDIP realizowane były stopniowo, począwszy od wielomiesięcznego testowania prototypów i protokołów komunikacyjnych PKP PLK na różnego typu wyświetlaczach peronowych i czujnikach, aż po kompletne wdrożenie pilotażowe na stacji Jelenia Góra, które zakończyło się sukcesem rok temu, czyli pełną obsługą wszystkich oferowanych dzisiaj przez KZŁ Bydgoszcz formatów i rodzajów wyświetlaczy. W ten sposób zrealizowany został cel tj. możliwość sterowania wyświetlaczami i wygłaszania komunikatów w sposób centralny za pomocą systemu CASDIP.

Na dzień dzisiejszy KZŁ Bydgoszcz jako jedyny producent dostarczył i uruchomił systemy informacji pasażerskiej, przyłączone do CASDIP już w pięciu lokalizacjach w Polsce: Jelenia Góra, Zielona Góra, Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło, gdzie urządzenia pracują już w środowisku produkcyjnym (blisko 200 urządzeń), są sterowane i zasilane danymi z CASDIP.  Integracja wyświetlaczy produkcji KZŁ z CSDIP wymagała dostosowania nie tylko samej konstrukcji urządzeń w tym zastosowania specjalnych elementów sterujących, ale również zapewnienia właściwego oprogramowania urządzeń i zestawu czujników zgodnych z wymaganiami PKP PLK. W ten sposób zostały zintegrowane nie tylko wyświetlacze ale również systemy audio wraz z czujnikami obecności pociągu produkcji KZŁ.  Operator CASDIP zarządza dostępną infrastrukturą zainstalowaną na stacji i ma pełną kontrolę nad emitowaną informacją, statusem poszczególnych urządzeń, podgląd tego, co faktycznie wyświetlają tablice oraz parametrów technicznych pracy urządzeń takimi jak temperatura, wilgotność czy jasność.

Kolejowe Zakłady Łączności to obecnie najbardziej doświadczony producent kolejowych systemów informacji pasażerskiej w Polsce. Rozwiązania KZŁ spotykane są na przeważającej większości stacji kolejowych w Polsce, począwszy od największych jak (Warszawa Centralna, Łódź Fabryczna, Kraków Główny, Wrocław Główny, Poznań Główny) a na mniejszych kończąc (Tczew, Wieliczka, Iława, Sopot itd.) . Producent posiada w swojej ofercie pełną gamę zgodnych z obecnie obowiązującymi wytycznymi nowoczesnych wyświetlaczy, czujników i urządzeń sygnalizacji czasu.


Powiązane treści