Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wysyp mandatów na rondzie Toruńskim. Kierowców namierzał policyjny dron [WIDEO]

Dodano: 14.08.2021 | 11:17

Na zdjęciu: Wśród kierowców zatrzymanych za jazdę na czerwonym świetle na rondzie Toruńskim znaleźli się zarówno kierujący tirami, jak i samochodami osobowymi.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zaledwie kilkudziesięciu minut potrzebowali w miniony czwartek policjanci, aby zatrzymać dziewięciu kierowców, którzy przejechali przez rondo Toruńskie na czerwonym świetle. Do akcji wykorzystali pomoc… z nieba.

Bydgoscy funkcjonariusze tym razem podczas sprawdzania zachowania kierowców na jednym z kluczowych skrzyżowań w mieście nie skorzystali z pomocy mobilnego centrum monitoringu, ale policyjnego drona. – Namierzał on z góry kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej – wskazuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Efekt – w ciągu półtorej godziny mundurowi ujawnili dziewięć wykroczeń. – Wszystkie dotoczyły się niestosowania do sygnalizacji i przejeżdżania przez skrzyżowanie na czerwonym świetle – dodaje Słomski. Informacje o zarejestrowanych przez drona wykroczeniach trafiały do ustawionego kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem (na wysokości sklepu Leroy Merlin, dawnego Tesco) patrolu, który zatrzymywał niezdyscyplinowanych kierowców i wyciągał wobec nich konsekwencje.

Ostatecznie siedmiu kierowców za jazdę na czerwonym świetle zostało ukaranych mandatami. Kolejnych dwóch funkcjonariusze pouczyli. – Będziemy cyklicznie prowadzili działania z wykorzystaniem drona na terenie miasta – zapowiada kom. Słomski.

Dron znajduje się na wyposażeniu bydgoskiej „drogówki” od początku 2021 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cyrkowiec
Cyrkowiec
1 rok temu

Cholera teraz jeszcze na drogę i w niebo trzeba będzie patrzeć

Rafał
Rafał
1 rok temu

Wystarczy respektować przepisy ruchu drogowego.

Jarek
Jarek
1 rok temu

Tam to niestety standard od wielu lat. Przydałaby się kamera na stałe.