Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWywoził kobietę i zmuszał ją do prostytucji. Robił to przez kilka lat
13.10.2017 | 13:34

Wywoził kobietę i zmuszał ją do prostytucji. Robił to przez kilka lat

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Na zdjęciu: Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

Zmuszanie do prostytucji, stręczycielstwo i znęcanie się psychiczne – to tylko niektóre zarzuty, które usłyszał 51-latek. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Przestępczy proceder realizowany przez mężczyznę trwał kilka lat, lecz odkrycie go nastąpiło dopiero niedawno. Policyjne działania rozpoczęły się na początku października, gdy policjant z bydgoskiego Błonia ustalił, ze jeden z mieszkańców Bydgoszczy znęca się nad kobietą i zmusza ją do prostytucji, czerpiąc z tego korzyści majątkowe. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego oraz dotarli do pokrzywdzonej kobiety.

Okazało się, że mężczyzna najpierw zaczął się znęcać fizycznie i psychicznie nad pokrzywdzoną, doprowadzając między innymi do uszkodzenia ciała kobiety. – Pod koniec 2010 roku zmusił ją do prostytucji. Kobieta była wywożona w rejon obwodnicy Bydgoszczy. Tam zarobione pieniądze musiała przekazywać podejrzewanemu. Gdy pokrzywdzona „odcięła się” od niego, ten zaczął ją nękać. Zebrane w tej sprawie materiały pozwoliły na podjęcie dalszych działań – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

We wtorek kryminalni namierzyli i zatrzymali do sprawy 51-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Błonia udowodnili mu kilka przestępstw. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego, uszkodzenia ciała, doprowadzenia do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej wykorzystując stosunek zależności, zmuszania do prostytucji, stręczycielstwa oraz uporczywego nękania. Za te przestępstwa może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Co więcej, po przesłuchaniu podejrzanego, prokurator wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. W czwartek sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował 51-latka na trzy miesiące.


Powiązane treści