Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie WZL nr 2 będą serwisować amerykańskie F-16. Wielomilionowy kontrakt!

Dodano: 10.12.2021 | 18:42

Na zdjęciu: WZL nr 2 zapewniało, że w przypadku zdobycia kontraktu większość prac ma odbywać się na terenie Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Konsorcjum, w skład którego wchodzą Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, otrzymało kontrakt na serwisowanie i remont generalny amerykańskich myśliwców F-16c/D. Umowa jest warta 365 milionów dolarów i obejmuje prace do 2032 roku.

Informacja o otrzymaniu wielomilionowego kontraktu przez konsorcjum pod przewodnictwem amerykańskiej firmy AAR Government Services, pojawiła się wczoraj w oficjalnym serwisie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Umowa obejmuje wsparcie centrum zarządzania cyklem życia statków powietrznych US Air Force w bazie Hill w stanie Utah, w skład którego wchodzi prowadzenie serwisów amerykańskich myśliwców F-16C/D, a także wykonanie ich remontów generalnych połączonych z wydłużeniem ich żywotności.

W skład konsorcjum, poza AAR wchodzą też spółki Daedalus Aviation Group z Niderlandów i WZL nr 2. Jak informuje ogłoszenie Departamentu Obrony, stosowne prace w ramach kontraktu wartego 365 milionów dolarów mają być prowadzone w bydgoskich zakładach lotniczych, a także w Droogdokkeneiland w Niderlandach oraz w Clearfield w USA. Zakończenie remontów ma nastąpić w 2032 roku.

Jak podkreśla portal branżowy Defence24, zwycięstwo w tym postępowaniu jest wielkim sukcesem WZL nr 2, które w ostatnich latach zdobywa coraz szersze kompetencje w naprawie samolotów wielozadaniowych F-16C/D. WZL nr 2 zapewniało, że w przypadku zdobycia kontraktu większość prac ma odbywać się na terenie Bydgoszczy. – Prace i wygenerowane dzięki nim środki mogą posłużyć do dalszego rozwoju WZL nr 2 w tym szczególnie w zakresie rozwijania ich kompetencji do prac przy F-16, co z czasem może przynieść kolejne zamówienia zagraniczne – podkreśla Defence24.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments