Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

WZL z kontraktem w Bułgarii i wizytą w zakładzie. Przyjechał ambasador USA

Dodano: 12.08.2023 | 08:04

Na zdjęciu: Umowę w Sofii ze strony WZL nr 2 podpisał prezes zakładów Tomasz Kozyra, zaś ze strony bułgarskiego resortu obrony parafował ją wiceminister Stanimir Georgiew.

Fot. WZL nr 2 w Bydgoszczy / materiały prasowe

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy z kolejnym międzynarodowym kontraktem. Zakłady przy Szubińskiej wizytował w piątkowe (11 sierpnia) popołudnie także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Piątek był dobrym dniem dla zakładów wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Najpierw, WZL nr 2 poinformowało o podpisaniu w Sofii umowy z bułgarskim Ministerstwem Obrony Narodowej. Na jej mocy, w bydgoskich zakładach przeprowadzony zostanie remont główny sześciu silników RD-33 do samolotów MIG-29. Dokument parafowali bułgarski wiceminister obrony Stanimir Georgiew oraz prezes WZL nr 2 w Bydgoszczy Tomasz Kozyra.

– Umowa została podpisana w celu zapewnienia zdatności do lotu samolotu MiG-29, do czasu osiągnięcia zdolności operacyjnej do pełnienia służby bojowej z nową platformą bojową F-16 Block 70 – doprecyzowano w komunikacie, jaki przekazano w mediach społecznościowych zakładu.

Wczoraj w Bydgoszczy przebywał także ambasador USA w Polsce. Mark Brzezinski wizytował zakłady, które w lipcu ubiegłego roku podpisały kontrakt z amerykańską spółką AAR Government Services INC, a w jej ramach w WZL prowadzone będzie wsparcie techniczne dla samolotów F-16, które należą do stacjonujących w Europie wojsk Amerykańskich Sił Powietrznych. Jak dodano w komunikacie, prace remontowe nadal są prowadzone. Dodajmy, że Brzezinski w trakcie krótkiej wizyty w Bydgoszczy spotkał się także z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i był gościem rozmowy w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw (rozmowa wyemitowana zostanie w poniedziałek, 14 sierpnia), zaś dzień wcześniej ambasador był w Toruniu, gdzie spotkał się z prezydentem Michałem Zaleskim.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
10 miesięcy temu

Za rok w Wojskowych Zakładach Lotniczych będzie pracowało może z 70 bydgoszczan i to na prostych montażowych stanowiskach, reszta – technicy i inżynierowie – przyleci ze Stanów a firma będzie miała nazwę ,, Lockheed Martin Bydgoszcz. ”. Spółka będzie serwisowała F16, F35 i Herculesy, dlatego pachołek Brzeziński co jakiś czas przyjeżdża do Bydgoszczy, bo James Taiclet, prezes Lockheed Martina, nogi by mu powyrywał gdyby Marek B. nie pilnował interesów. A w zamian za pilnowanie, to – po zakończeniu gnojenia Polaków z pozycji ambasadora Repnina bis – Marek B. dostanie jakąś fuchę w LM. I tyle co do ,,świetlanej przyszłości ”… Czytaj więcej »