Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleWznowiono poszukiwania zaginionych na jeziorze. W akcji nurkowie
straż pożarna_ nurkowie_ poszukiwania zaginionych Wąsosz_ Maciej Rejment
24.07.2018 | 09:47

Wznowiono poszukiwania zaginionych na jeziorze. W akcji nurkowie

W akcji uczestniczy sześć zastępów straży pożarnej.

Na zdjęciu: W akcję poszukiwawczą zaangażowani są nurkowie z jednostki PSP w Bydgoszczy.

Fot. Maciej Rejment

Chwilę po godzinie 8:00, strażacy wznowili na terenie kąpieliska w Wąsoszu poszukiwania dwóch młodych osób, które wpadły do wody.

Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej z Szubina i Bydgoszczy, a także wezwano sonar z jednostki w Toruniu. Wczoraj strażacy przeszukiwali dno jeziora do godziny 22:00, jednak te poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Poszukiwani są dwaj chłopacy w wieku 16 i 17 lat.

Zgłoszenie o utonięciu, strażacy otrzymali w poniedziałkowe popołudnie. Wstępne ustalenia mają już także policjanci, którzy również pracują na miejscu zdarzenia. – Trzech chłopców wypożyczyło rower wodny nad jeziorem w Wąsoszu. W pewnym momencie jeden z nich prawdopodobnie chciał się ochłodzić, zdjął kapok i wskoczył do jeziora – mówi mł. asp. Justyna Andrzejewska z biura prasowego komendy powiatowej policji w Nakle nad Notecią. I dodaje, że w pewnym momencie pod wodą chłopak miał się źle poczuć i dostać drgawek. – Drugi z chłopców skoczył mu na ratunek, zaś trzeciemu udało się dopłynąć do brzegu – dodaje.


Powiązane treści