Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

XIII Liceum przenosi się do Śródmieścia. Od poniedziałku uczniowie zaczną zajęcia na Fredry [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.04.2022 | 13:44

Na zdjęciu: Uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego na pierwsze zajęcia w nowym budynku udadzą się już w najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia.

Fot.

Z Fordonu do Śródmieścia przeniosło się XIII Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie szkoły na pierwsze zajęcia do nowego budynku udadzą się już w najbliższy poniedziałek (4 kwietnia).

XIII LO dotychczas mieściło się przy ul. Gawędy na Bajce w Fordonie. Teraz przeniosło się do Śródmieścia, a nowa siedziba szkoły mieści się przy ul. Fredry 3. To właśnie tam w piątek (1.04), przedstawiciele szkoły oraz ratusza zaprosili dziennikarzy na konferencję prasową, która została połączona ze zwiedzaniem wyremontowanego budynku.

– Myślę, że jesteśmy w szkole XXI wieku, a moim i nie tylko moim marzeniem jest to, aby wszystkie szkoły w Bydgoszczy tak wyglądały – mówił podczas konferencji prezydent Rafał Bruski. Dyrektor placówki Małgorzata Kryś podkreślała z kolei, że placówka niedawno będzie obchodziła 30-lecie działalności i wcześniej już zmieniała swoją siedzibę. – Jesteśmy z tego dumni, co udało się zrobić – przyznała i dodawała, że w placówce uczą się uczniowie w klasach integracyjnych oraz terapeutycznych. Uczniowie na pierwsze zajęcia w nowym budynku udadzą się już w najbliższy poniedziałek. – Jesteśmy jedyną szkołą w Bydgoszczy, a może i w województwie, gdzie stworzyliśmy klasy terapeutyczne na poziomie szkoły ponadpodstawowej – opowiadała dalej dyrektor bydgoskiego liceum i dodawała: – Na każdym poziomie mamy po jednej klasie terapeutycznej i klasy integracyjne. To osobno działające typy klas. 

Dyrektor Kryś nie ukrywała, że klasy szybko zapełniają się chętnymi uczniami, którzy chcą się uczyć w placówce. – Każdego roku, już w dniu naboru elektronicznego, od kilku lat klasy te się wypełniają. Z jednej strony to cieszy, bo mamy nabór, ale z drugiej trochę martwi, ponieważ w klasach terapeutycznych uczą się uczniowie z różnymi problemami zdrowotnymi – tłumaczyła i podkreślała, że w ostatnim czasie nasilił się problem związany z depresją i zaburzeniami lękowymi. – Staramy się im stworzyć takie warunki, aby mogli funkcjonować, czuć się prawdziwymi uczniami, mieli przyjaciół – dodawała.

Na kondygnacji -1 umieszczone zostały pomieszczenia magazynowe, szatnia, serwerownia oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników szkoły. Parter przeznaczony będzie dla administracji szkoły oraz na części wspólne dla uczniów. Urządzone zostały również gabinety psychologa i pedagoga, gabinet pielęgniarki, stołówka z zapleczem kuchennym, czytelnia oraz toalety ogólnodostępne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na piętrze zlokalizowane są sale lekcyjne, pokój nauczycielski, gabinet wicedyrektora oraz toalety ogólnodostępne, zaś na ostatniej kondygnacji są sala gimnastyczna wraz z zapleczem, sale lekcyjne oraz toalety i szatnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Prace remontowe trwały trzynaście miesięcy, a całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko siedem milionów złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments