Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
11C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaZ Długiej do rady miasta? Adam Bujny z jedynką w Fordonie
Bydgoskie Autografy_Adam Bujny_SG (6)
07.09.2018 | 14:32

Z Długiej do rady miasta? Adam Bujny z jedynką w Fordonie

Na zdjęciu: Adam Bujny będzie kandydatem Czasu Bydgoszczy w Fordonie.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Adam Bujny, współwłaściciel Muzeum Mydła i Historii Brudu, silnie zaangażowany w rozwój ulicy Długiej, będzie ubiegał się o mandat radnego. Nie będzie jednak kandydował w Śródmieściu, a w Fordonie.

Bujny w największym bydgoskim okręgu wyborczym będzie kandydował z numerem 1 z listy Czasu Bydgoszczy Marcina Sypniewskiego. – Był plan, abym startował ze Śródmieścia, ale potem pojawiła się potrzeba, aby wspomóc Fordon, a ja jednak najdłużej w życiu, bo ponad 20 lat, mieszkałem właśnie tam. Uznałem więc, że ta dzielnica jest mi najbliższa i z niej wystartuje – tłumaczy Bujny, który w przeszłości mieszkał na trzech osiedlach Fordonu.

Jego kandydowanie z Czasu Bydgoszczy zaskoczyło przedstawicieli dwóch największych partii w mieście, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. – Rzeczywiście pytali, dlaczego nie od nich. Ja nie chcę startować z partii. Jestem społecznikiem – wyjaśnia Bujny. Swoich postulatów jeszcze nie zdradza. Przyznaje, że najpierw chce odbyć spotkania z mieszkańcami Fordonu, w czasie których porozmawia z nimi o ich potrzebach. Prawdopodobnie zorganizuje je w Villi Tatrzańskiej.


WSZYSTKO O KAMPANII W NASZYM SERWISIE –  WYBORY 2018 BYDGOSZCZ


Fordon to jedyny bydgoski okręg wyborczy, w którym do zdobycia jest sześć, a nie pięć mandatów. W tym roku walka o nie zapowiada się bardzo ciekawie. Bujny będzie bowiem rywalizował  m.in z mającymi silne poparcie Lechem Zagłobą – Zyglerem (PO) i Kazimierzem Drozdem (SLD), którego dobry wynik przed rokiem pozwolił zdobyć mandat także Magdalenie Krysińskiej (w tym roku nie kandyduje). Na głosy w szczególności ze Starego Fordonu liczą Andrzej Cieślik (były komendant policji, a obecnie przewodniczący tamtejszej rady osiedla i „dwójka” na liście SLD) i Katarzyna Zwierzchowska (członkini Stowarzyszenia Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu i „dwójka” Koalicji Obywatelskiej). Z ramienia Kukiz’15 startować będzie Krzysztof Drozdowski, społecznik silnie zaangażowany w sprawy historyczne, m.in. Dolinę Śmierci.  Swojego kandydata nie przedstawiło jak dotąd Prawo i Sprawiedliwość. Zarejestrowane zostało jeszcze Porozumienie Bydgosko-Fordońskie Aleksandra Wesołowskiego.

Bujny już nie mieszka w Fordonie, ale uważa, że nie przeszkodzi mu to w zabieganiu o poparcie mieszkańców. – Żyje tutaj moja rodzina, więc przyjeżdżam dwa razy w tygodniu, a do tego regularnie jeżdżę rowerem i spaceruję. Teraz czekamy na oficjalne zgłoszenie list wyborczych. Niech wygra najlepszy – zapowiada.


Powiązane treści