Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZ nowej atrakcji Osielska najchętniej korzystają… bydgoszczanie
01.02.2016 | 16:35

Z nowej atrakcji Osielska najchętniej korzystają… bydgoszczanie

16.01.2016 udostępniona została mieszkańcom gminy Osielsko nowa atrakcja basenu – łaźnia parowa.

Na zdjęciu: Łaźnia w całej okazałości.

Fot. Stanisław Gazda

Łaźnia parowa, przy basenie GOSIR-u w Osielsku, to nowa, zaledwie od dwóch tygodni dostępna miejscowa atrakcja…

-Jak do wszystkiego, co nowe, także do sauny, mieszkańcy Osielska początkowo podchodzili z bojaźnią, „pewną taką nieśmiałością”, później z coraz to większą ciekawością i zainteresowaniem, korzystając z niej stosunkowo krótko – po minucie-dwóch. Teraz coraz więcej osób decyduje się na zażywanie zdecydowanie dłuższych kąpieli. – mówi Adam Bukolt , kierownik basenu w Osielsku.

Łaźnię parową przy basenie wymyślono, jako sposób na uatrakcyjnienie pobytu, poza zjeżdżalnią i jacuzzi, które już trochę spowszedniały. A że nie od dziś znane są dobroczynne dla zdrowia właściwości takich miejsc jak sauny – jej powstanie należy uznać za naturalną kolej rzeczy. Samo przygotowanie i oprzyrządowanie miejsca nie nastręczyło żadnych problemów. Największymi kłopotami, opóźniającymi oddanie do użytku nowego obiektu okazały się te, związane z trudnościami w dostosowaniu systemu ESOK (elektroniczny system obsługi klienta) do obsługi nowej łaźni.

Nowy obiekt przeznaczony jest do korzystania jednocześnie przez maksymalnie 6 osób. Optymalna i bezpieczna temperatura, jaka panuje w łaźni to 40 – 50 o C przy wilgotności w przedziale 90 – 100%.

Koszt korzystania z łaźni parowej wynosi 0,30 zł za 1 minutę i jest naliczany automatycznie przez system ESOK. Opłata za pobyt w łaźni jest pobierana w kasie przy opuszczaniu basenu i stanowi dopłatę do każdego biletu wstępu.

Jak zauważa kierownik obiektu – częstymi tu gośćmi są bydgoszczanie, szczególnie mieszkańcy Osiedla Leśnego, dla których basen w Osielsku, jest najbliżej dostępnym tego typu obiektem. Chwalą go za łatwą dostępność, brak tłoku na torach basenowych, atrakcyjność cenową i właśnie za saunę.

Nas, oprócz samej łaźni, zainteresowały rady i wskazówki do korzystania z niej, dostrzeżone czy to w regulaminie, czy na oficjalnej stronie internetowej GOSIR w Osielsku czy na basenowym FB. Oto fragment dotyczący oddziaływania łaźni parowej na organizm: „wydzielający się z nas pot oczyszcza pory organizmu, wydalając z nich głębszy brud oraz wspomagając późniejsze oddychanie ciała”. A to dobre rady i wskazówki: „Nigdy nie należy wchodzić do łaźni z mokrymi włosami (mogą ulec zniszczeniu), należy przed wejściem ogrzać stopy, co gwarantuje lepszy efekt łaźni”. „Po wyjściu z łaźni wskazane jest wypicie umiarkowanej ilości wody mineralnej, soku owocowego lub soku z warzyw – zaleca się sok pomidorowy, ze względu na dużą zawartość potasu”. I coś z regulaminu: „Po wejściu do łaźni należy przemyć wybrane miejsce siedzenia lub leżenia wodą”. „W łaźni parowej obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania żywności, napojów oraz żucia gumy”.

No cóż, podobnie jak gospodarze obiektu, wszystkim użytkownikom życzymy samych miłych i gorących wrażeń.


Powiązane treści