Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZ ostatniej chwili: Bydgoski port zyska połączenie z nowym lotniskiem! [AKTUALIZACJA]
Port Lotniczy Bydgoszcz
13.04.2017 | 09:57

Z ostatniej chwili: Bydgoski port zyska połączenie z nowym lotniskiem! [AKTUALIZACJA]

Bilety można nabywać już w systemie rezerwacyjnym jednego z przewoźników.

Na zdjęciu: Jesienią podróżni z Bydgoszczy będą mogli udać się na dwa podlondyńskie lotniska - Stansted i Luton.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Jesienią oferta bydgoskiego lotniska poszerzy się o dodatkową destynację – od 29 października pasażerowie będą mogli dolecieć do portu Londyn-Luton – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL.

W systemie rezerwacyjnym Ryanaira pojawiła się już możliwość nabywania biletów. Oferta obejmie trzy rotacje w tygodniu – do położonego 50 kilometrów na północ od centrum stolicy Anglii lotniska będzie można dotrzeć w środy, piątki oraz niedziele.

Z londyńskiego portu samoloty wylecą o 17:25 czasu miejscowego, aby wylądować w mieście nad Brdą o 20:35 czasu polskiego. Z kolei w rejs powrotny samoloty udadzą się o 21:00, aby wylądować o 22:10. Podróż de facto potrwa dwie godziny i dziesięć minut.

Jak informują przedstawiciele bydgoskiego portu, przy lotnisku znajduje się stacja kolejowa Luton Airport Parkway, skąd można pociągiem dotrzeć między innymi do Bedford, Leeds, Nottingham, Leicester czy na lotnisko Gatwick. Dostępne są także połączenia autobusowe obsługiwane przez firmy Terravision oraz Easybus. Port znajduje się również w bezpośrednim sąsiedztwie od autostrady M1 łączącej wspomniane Leeds z Londynem.


Powiązane treści