Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZ OSTATNIEJ CHWILI! Jan Tyrawa nie jest już biskupem bydgoskim
parkowanie przy Katedrze Bydgoskiej Jan Tyrawa
12.05.2021 | 12:43

Z OSTATNIEJ CHWILI! Jan Tyrawa nie jest już biskupem bydgoskim

Na zdjęciu: Papież przyjął w środę rezygnację bp Jana Tyrawy z funkcji ordynariusza diecezji bydgoskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa ustąpił ze stanowiska. Jego rezygnację przyjął w środę (12 maja) papież Franciszek.

Informację o rezygnacji bp Tyrawy z zajmowanego stanowiska przekazano na oficjalnej stronie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Nuncjatura przekazała również wyjaśnienia, w których czytamy, że Stolica Apostolska działając zgodnie z motu proporio Vos Estis lux mundi, przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp bydgoskiego Jana Tyrawy w sprawach o nadużycia seksualne wobec osób małoletnich ze strony niektórych księży pracujących w diecezji bydgoskiej.

– Po zakończeniu tego postępowania, mając na uwadze również inne trudności w zarządzaniu diecezją, biskup bydgoski złożył rezygnację z pełnienia swojej posługi, przyjętą dzisiaj przez Ojca Świętego – czytamy w komunikacie na stronie Nuncjatury.

Papież Franciszek mianował administratorem diecezji bydgoskiej sede vacante w osobie biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla, który będzie pełnić te obowiązki do czasu wyłonienia nowego ordynariusza diecezji bydgoskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
8 miesięcy temu

Nasza diecezja niestety jest jedną z najgorszych w kraju. Średnio mamy 2 księży na parafię, czyli na terenach mniej zurbanizowanych jest tylko proboszcz. A kleryków w seminarium jak na lekarstwo. Potrzeba nowego otwarcia i większej dynamiki w działaniu.

Tomii
Tomii
8 miesięcy temu

Jedyne czego potrzeba to zamknąć cały ten zakłamany klerykał chroniąc nasze dzieci przed pedofilizmem i frajerami którzy to kryją.

Mira
Mira
8 miesięcy temu

Odp niejakiemu Jackowi : NIE W ILOŚCI SIŁA ! Z JAKOŚCIĄ MACIE TRAGEDIĘ !

Rado
Rado
8 miesięcy temu

Rozgonić tą czarną mafię!

Rick
Rick
8 miesięcy temu

Następcą biskupa bydgoskiego ma być kolega bp toruńskiego Wiesława,który jest teraz administratorem apostolskim, prawdopodobnie biskup pomocniczy diecezji pelplinskiej

Powiązane treści