Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZ OSTATNIEJ CHWILI! Wielki żużel znowu w Bydgoszczy. Na Sportowej 2 odbędzie się turniej Tauron SEC
15.02.2021 | 12:05

Z OSTATNIEJ CHWILI! Wielki żużel znowu w Bydgoszczy. Na Sportowej 2 odbędzie się turniej Tauron SEC

Lokalizacje rund podano w poniedziałek.

Na zdjęciu: Jedna z rund cyklu Tauron SEC odbędzie się w Bydgoszczy. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Brytyjczyk Robert Lambert (kask czerwony).

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Organizator żużlowego cyklu Tauron SEC – firma One Sport przedstawiła w poniedziałek (15 lutego) lokalizacje tegorocznych rund. Dwa turnieje odbędą się w naszym kraju.

Podobnie, jak w 2020 roku, także i w tym cztery turnieje zostaną przeprowadzone w okresie miesiąca. Pierwsza runda odbędzie się 12 czerwca, a ostatnia 10 lipca. Obie odbędą się w naszym kraju. Rywalizacja rozpocznie się na stadionie bydgoskiej Polonii. Obiekt przy ul. Sportowej 2 był gospodarzem ubiegłorocznego turnieju, a wówczas najlepszy okazał się Duńczyk Leon Madsen. Cykl zwieńczy runda na torze w Rybniku.

Oprócz polskich rund, w tym roku organizatorzy postanowili także wrócić – wzorem wcześniejszych lat – do rozegrania dwóch turniejów poza granicami kraju (w ubiegłym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, pięć rund cyklu odbyło się w lipcu na polskich torach). Na ten moment wiadomo jedynie, że 26 czerwca druga runda zostanie rozegrana na torze w niemieckim Gustrow. Nie jest znana lokalizacja trzeciego turnieju – wiadomo tylko, że ma ona się odbyć 3 lipca.


INFORMACJE Z ŻUŻLOWYCH TORÓW W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


W maju odbędą się cztery rundy kwalifikacyjne – 1 maja na torach w czeskim Pilznie i węgierskim Debreczynie, a tydzień później (8.05) w Równem na Ukrainie oraz niemieckim Pocking, a finał kwalifikacji – turniej SEC Challenge zostanie rozegrany 22 maja w słoweńskim Krsko.

Prawo startu w cyklu Tauron SEC 2021 ma zapewniony czołowa piątka ubiegłorocznego cyklu – broniący mistrzowskiego tytułu Brytyjczyk Robert Lambert, Rosjanin Grigorij Łaguta, Duńczycy Leon Madsen i Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała.

Przypomnijmy, że na stadionie Polonii odbędzie się m.in. Kryterium Asów (28 marca), finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (3 maja), finał Srebrnego Kasku (20.05) oraz finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (27 sierpnia).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści