Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wybuch gazu w kamienicy, jedna osoba poszkodowana

Dodano: 07.07.2022 | 22:38

Na zdjęciu: Do wybuchu doszło przy ul. Staszica.

Fot. Nadesłane

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w jednej z kamienic w centrum Inowrocławia. 

Do zdarzenia doszło w czwartkowy (7 lipca) wieczór, a informacja do strażaków wpłynęła tuż po godzinie dwudziestej. Jak przekazuje nam st. kpt. Jarosław Skotnicki z inowrocławskiej straży pożarnej, do wybuchu doszło w mieszkaniu w kamienicy na trzecim piętrze. – Ostatnia kondygnacja budynku jest całkowicie zniszczona, uszkodzone są także ściany konstrukcyjne i działowe oraz w dużej części strop i dach – wylicza.

Z kamienicy trzeba było ewakuować dwadzieścia osób, poszkodowana została jedna – to najprawdopodobniej lokator mieszkania, w którym doszło do wybuchu. – Ta osoba została przejęta przez zespół ratownictwa medycznego – mówi st. kpt. Skotnicki i dodaje, że na miejsce wybuchu zadysponowano dziesięć zastępów straży pożarnej, pracują także ratownicy medyczni, policjanci oraz służby pogotowia gazowego i energetycznego.

Na miejscu nadal trwają działania służb. Strażacy cały czas przeszukują zniszczone mieszkanie, jednak na ten moment – jak się dowiadujemy – nie ma informacji, by ktokolwiek jeszcze w nim przebywał. – Decyzję o dalszym użytkowaniu kamienicy wydawać będzie nadzór budowlany – słyszymy od służb.

Okoliczności wybuchu ustalane będą w toku postępowania przez śledczych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments