Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z promilami kierowali hulajnogą. Zostali ukarani surowymi mandatami

Dodano: 02.03.2024 | 23:39

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Dwóch pijanych mężczyzn kierujących hulajnogą elektryczną zatrzymali w ostatnich dniach policjanci z regionu. – Zatrzymani mężczyźni zostali ukarani surowymi mandatami – mówią.

W Ciechocinku, podczas kontroli drogowej wpadł 38-letni mężczyzna, który kierował hulajnogą elektryczną. – W trakcie rozmowy, wyczuliśmy od razu od mężczyzny zapach alkoholu – relacjonują funkcjonariusze i od razu postanowili sprawdzić trzeźwość 38-latka. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący hulajnogą miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu!

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł. – Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2 500 zł – nadmieniają policjanci.

Drugi przypadek, gdzie w trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierujący hulajnogą był nietrzeźwy, miał miejsce w Mogilnie. Policjanci patrolowali wówczas rejon ul. Benedyktyńskiej i tam zwrócili uwagę na 49-latka, który w pewnym momencie przewrócił się na chodniku i nie mógł wstać. – Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu – opisują i precyzują, że mężczyznę ukarali surowym mandatem (także w wysokości 2 500 zł), a dodatkowo materiały sprawy skierowali do sądu.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments