Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Za szybka jazda volkswagenem na drodze krajowej koło Bydgoszczy. Kierowca stracił uprawnienia

Dodano: 21.10.2023 | 15:40

Na zdjęciu: Kierowca volkswagena przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 86 km/h.

Fot. KMP Bydgoszcz / kadr z wideorejestratora

156 kilometrów na godzinę – z taką prędkością poruszał się kierowca osobowego volkswagena, którego w Pawłówku zatrzymali policjanci z bydgoskiej grupy SPEED.

Na zbyt szybkiego kierowcę auta, funkcjonariusze z bydgoskiej grupy SPEED natrafili podczas rutynowej kontroli, jaką pełnili na krajowej 80 w Pawłówku. W pewnym momencie, korzystając z ręcznego miernika prędkości zarejestrowali prędkość, z jaką jechał kierowca auta. – Wynik to 156 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Jak się kazuje, przekroczenie prędkości to nie było jedyne przewinienie kierowcy. – Okazało się, że nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa – dodaje kom. Kowalska, stąd na kierującego volkswagenem nałożono dwa mandaty. Pierwszy za przekroczenie prędkości na 2 500 zł i 15 punktów karnych oraz kolejne 100 zł i 5 pkt. za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Mundurowi zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, gdyż przekroczył on dopuszczalną łączną liczbę punktów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments