Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZabójstwo na Śródmieściu. Podejrzewany o zbrodnię w rękach policji [ZDJĘCIA, WIDEO]
02.04.2020 | 18:38

Zabójstwo na Śródmieściu. Podejrzewany o zbrodnię w rękach policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do sądu skierowano wniosek o tymczasowy areszt wobec mężczyzny.

Na zdjęciu: Zatrzymany 40-latek został doprowadzony na przesłuchanie do bydgoskiej komendy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa 71-latka w kamienicy przy Mickiewicza na bydgoskim Śródmieściu.

Jeszcze rano, ani policjanci, ani bydgoska prokuratura nie ujawniały żadnych szczegółów odnośnie zdarzenia, do którego doszło wczoraj późnym popołudniem w kamienicy przy ul. Mickiewicza w Bydgoszczy. Lakonicznie jedynie przekazano informację o czynnościach, jakie policjanci do późnych godzin nocnych wykonywali pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze mieli też pytać świadków o to, czy nie widzieli „mężczyzny z siekierą w rękach”.

Nieco więcej informacji, kryminalni przekazali w czwartkowe popołudnie. – Wczoraj wieczorem policjanci z bydgoskiego Śródmieścia ujawnili w jednej z kamienic przy ul. Mickiewicza ciało 71-letniego mężczyzny – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że ofiara miała obrażenia głowy. Dzisiaj policjanci zatrzymali do sprawy 40-letniego mężczyznę. Przed funkcjonariuszami ukrywał się w jednym z opuszczonych budynków w centrum miasta.

– Zatrzymany został dowieziony do bydgoskiej komendy, zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do prokuratury – mówi kom. Słomski. Jak podkreśla, podczas przesłuchania w prokuraturze 40-latek usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozić może mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do bydgoskiego sądu zostanie skierowany wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Najprawdopodobniej jutro, na biurka śledczych trafi wstępna opinia po sekcji zwłok 71-latka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści