Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zachowanie pieszych na Wojska Polskiego pod okiem kamer. Nie obyło się bez wykroczeń [WIDEO]

Dodano: 22.05.2024 | 12:48

Na zdjęciu: Policjanci ponownie wzięli do obserwacji zachowanie pieszych na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego.

Fot. KMP Bydgoszcz / kadr z nagrania

Funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego ponownie przeprowadzili akcję nakierowaną na bezpieczeństwo ruchu pieszych i znów pod lupę kamer wzięli przejście dla pieszych przy Wojska Polskiego.

To była druga z rzędu akcja, w trakcie której policjanci do obserwacji ruchu pieszych wykorzystali ponownie system monitoringu ITS i działania wspólnie przeprowadzili z bydgoskimi drogowcami. – Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych i niebezpiecznych zachowań – mówi mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ WIDEO: Ruch pieszych na Wojska Polskiego pod lupą kamer. „Za nic mieli czerwone światło”


Działania policjantów odbyły się we wtorek, 21 maja i trwały cały dzień. – W ich trakcie ujawniliśmy 53 wykroczenia popełnione przez pieszych i 45 popełnionych przez kierujących pojazdami – dodaje Bratz i wylicza te przewinienia, które najczęściej popełniali piesi: – 33 z nich związanych było z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 14 z niedostosowaniem się do sygnalizacji świetlnej, a 5 – chodzeniem nieprawidłową stroną drogi.

Z kolei w przypadku wykroczeń popełnianych przez kierowców, zdecydowana większość z nich, bo blisko 30 dotyczyło przekraczania przez kierujących prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Mundurowi zapowiadają, że tego typu działania będą przez nich powtarzane cyklicznie i regularnie.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments