[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zacieśniona współpraca z Gruzją. Ważna umowa podpisana w Bydgoszczy

Dodano: 12.12.2020 | 12:33

Na zdjęciu: Na początku listopada, umowę ze strony JFTC NATO parafował dowódca jednostki - gen. dywizji Adam Joks.

Fot. JFTC NATO / mat. prasowy

Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy podpisało porozumienie o partnerstwie z natowsko-gruzińskim Połączonym Centrum Szkolenia i Ewaluacji w Tbilisi. – Ze względu na sytuację epidemiczną odbyły się dwie uroczystości – słyszymy w bydgoskiej jednostce JFTC.

Pierwsza uroczystość odbyła się na początku listopada w Bydgoszczy, wówczas w imieniu Dowódcy Sojuszniczego Dowództwa NATO ds. transformacji podpisał dowódca jednostki JFTC NATO, gen. dyw. Adam Joks, zaś wczoraj (11 grudnia) ze strony gruzińskiej umowę parafował gen. bryg. Irakli Chichinadze – zastępca szefa obrony Gruzji.

– Dokument określa nadrzędne ramy współpracy między dwoma ośrodkami szkoleniowymi – mówi oficer prasowy JFTC NATO kmdr por. Piotr Adamczak. Jak słyszymy, teraz przyszedł czas na rozszerzenie zakresu współpracy. Jednostka JFTC NATO przez cztery lata współdziałania pełniło rolę mentora i doradcy. – Partnerstwo JFTC-JTEC opiera się na sukcesie programu mentorskiego i zapewnia ciągłe wsparcie dla rozwoju JTEC jako centrum szkoleniowego stowarzyszonego z NATO, a tym samym daje możliwość jednostce gruzińskiej na rozwój – precyzuje rzecznik JFTC NATO w Bydgoszczy.

W 2016 i 2019 odbyły się ćwiczenie NATO – Gruzja, w których kluczową rolę odgrywała jednostka JFTC. Jak się dowiadujemy, kolejne tego typu ćwiczenia są planowane w 2022 roku. – Są one przygotowywane i będą prowadzone w oparciu o podpisaną już umowę o partnerstwie – dodaje kmdr. por. Adamczak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments