Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zadymienie na Miedzyniu. W warsztacie palono zużytym olejem

Dodano: 17.11.2023 | 10:03

Na zdjęciu: W warsztacie na Miedzyniu palono nie tylko papierosy.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Na terenie kolejnej posesji położonej na Miedzyniu palono niedozwoloną substancją. Właściciel warsztatu palił w piecu zużytym olejem silnikowym.

W środę, 15 listopada strażnicy miejscy interweniowali na Miedzyniu. Zauważyli oni duże zadymienie, które pochodziło z komina pobliskiego warsztatu. W trakcie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że w budynku jest uruchomiony piec olejowy – właściciel warsztatu spalał w nim zużyty olej silnikowy.

Według właściciela piec był uruchomiony pierwszy raz w tym sezonie grzewczym. Olej do pieca był transportowany wężem z beczki o pojemności 180 litrów, która w momencie kontroli była pełna. W związku z popełnionym wykroczeniem, sprawca został ukarany najwyższym mandatem, jaki w tym przypadku przewidują przepisy, tj. 500 złotych – precyzują strażnicy.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uszkodzenie dojazdu na most Pomorski. Trwają pierwsze prace


Po zakończeniu interwencji piec został wyłączony. Ponadto strażnicy poinformowali właściciela warsztatu, jakie mogą być dalsze konsekwencje spalania niedozwolonej substancji oraz jaki rodzaj paliwa jest dopuszczony do spalania w tym piecu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments