Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zaginęła 17 lat temu. Może dojść do przełomu w śledztwie

Dodano: 06.06.2023 | 13:08

Na zdjęciu: Małgorzata Wnuczek zaginęła 17 lat temu.

Fot. KWP Bydgoszcz

17 lat temu w Wielkiej Brytanii zaginęła pochodząca z województwa kujawsko-pomorskiego Małgorzata Wnuczek. Dziś policja poinformowała o możliwym przełomie w śledztwie.

31 maja 2006 roku w mieście Leicester Małgorzata Wnuczek, wówczas 27-letnia, była widziana po raz ostatni. Wsiadła wtedy do autobusu, którym miała pojechać z pracy do centrum. Wówczas ślad po niej zaginął. Jak poinformowała rodzina mieszkająca w Inowrocławiu, Małgorzata ostatni raz kontaktowała się z bliskimi na dwa dni przed zniknięciem, gdy wysłała wiadomość SMS.

Dojdzie do przełomu?

Policjanci i członkowie rodziny wiele razy apelowali o pomoc, ale miejsce pobytu Małgorzaty pozostaje nieznane. Po 17 latach funkcjonariusze wrócili jednak do sprawy. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy są w Wielkiej Brytanii i uczestniczą  śledztwie. Wcześniej wraz z prokuratorami z Bydgoszczy przekazali detektywom z East Midlands Special Operations Unit nowe informacje.

– Obecnie na terenie Leicester prowadzone są poszukiwania na rzece Soar, w rejonie mostu Mill Lane. Ich celem jest weryfikacja posiadanych przez funkcjonariuszy informacji – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Jak się dowiadujemy, w rejonie Greater Manchester do komendy policji doprowadzono 39-latka, który składa zeznania w sprawie zaginięcia, w związku z ewentualnym udzielaniem pomocy w zacieraniu śladów przestępstwa.

Policja szuka świadków

Policjanci – zarówno z Polski, jak i Wielkiej Brytanii – ponownie zaapelowali o przekazywanie informacji dotyczących Małgorzaty Wnuczek. Detektywi są przekonani, że w polskiej społeczności Leicester są osoby, które mają wiedzę bądź informacje o okolicznościach zaginięcia Polki.

– Teraz, po latach, niektóre informacje czy fakty mogą wydawać się nieistotne, ale dla policjantów każda wiadomość może okazać się kluczowa. Coś słyszałeś? Coś wiesz? Wszelkie szczegóły, które jesteś w stanie podać, mogą mieć ogromne znaczenie – mówi mł. insp. Chlebicz.

Informacje można przekazać za pośrednictwem strony: https://www.leics.police.uk/ro/report/ocr/af/how-to-report-a-crime lub w Polsce pod nr 112.

0 0 votes
Article Rating
Zaginęła 17 lat temu. Może dojść do przełomu w śledztwie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments