Bydgoszcz
1C
Śnieg
95% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 2 • L 0
3C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZagłosuj na nowy logotyp dla miasta. Do wyboru osiem projektów
stary rynek bydgoszcz
15.10.2019 | 10:01

Zagłosuj na nowy logotyp dla miasta. Do wyboru osiem projektów

Na zdjęciu: Nowy logotyp będzie wykorzystywany przez miasto w 2020 roku.

Fot. BB

Rozpoczęło się głosowanie na projekt logotypu, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta w 2020 roku- roku stulecia powrotu Bydgoszczy w granice Polski. 

Konkurs na stworzenie logotypu stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy został ogłoszony na początku września. Jest to jeden z elementów działań miasta, mających na celu upamiętnienie tej szczególnej rocznicy. We wtorek, 15 października urząd miasta przekazał, że zakończono I etap rywalizacji, czyli zgłaszanie projektów. Do ratusza trafiły 64 prace konkursowe z całej Polski.

Komisja konkursowa wyłoniła spośród nich osiem projektów, które zostają poddane ocenie mieszkańców w głosowaniu internetowym. Pięć prac, które w głosowaniu uzyska największą ilość głosów trafi na posiedzenie komisji konkursowej. Spośród nich komisja do 5 listopada 2019 r. wybierze zwycięski projekt – podaje urząd miasta.

Wyłoniony w konkursie logotyp będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych związanych z obchodami stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy. W związku z tym, że partnerem konkursu jest Grupa Kapitałowa Immobile, logotyp znajdzie się też na przebudowywanym budynku Projprzemu przy ulicy Bernardyńskiej 13 – obecnie powstaje tam nowy hotel. Grupa Immobile ufundowała też nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla autora najlepszej pracy.

Głosowanie na projekty logotypów potrwa do 27 października. Wyboru dokonuje się w elektronicznej ankiecie na stronie https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/477537?lang=pl

csm_logotyp_kolaz_01_5643210804 csm_logotyp_kolaz_2_01_1bd58c55a4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści