Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 13 • L 11
18C
Nd
17C
Pon
19C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZagłosuj na nowy logotyp dla miasta. Do wyboru osiem projektów
stary rynek bydgoszcz
15.10.2019 | 10:01

Zagłosuj na nowy logotyp dla miasta. Do wyboru osiem projektów

Na zdjęciu: Nowy logotyp będzie wykorzystywany przez miasto w 2020 roku.

Fot. BB

Rozpoczęło się głosowanie na projekt logotypu, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta w 2020 roku- roku stulecia powrotu Bydgoszczy w granice Polski. 

Konkurs na stworzenie logotypu stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy został ogłoszony na początku września. Jest to jeden z elementów działań miasta, mających na celu upamiętnienie tej szczególnej rocznicy. We wtorek, 15 października urząd miasta przekazał, że zakończono I etap rywalizacji, czyli zgłaszanie projektów. Do ratusza trafiły 64 prace konkursowe z całej Polski.

Komisja konkursowa wyłoniła spośród nich osiem projektów, które zostają poddane ocenie mieszkańców w głosowaniu internetowym. Pięć prac, które w głosowaniu uzyska największą ilość głosów trafi na posiedzenie komisji konkursowej. Spośród nich komisja do 5 listopada 2019 r. wybierze zwycięski projekt – podaje urząd miasta.

Wyłoniony w konkursie logotyp będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych związanych z obchodami stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy. W związku z tym, że partnerem konkursu jest Grupa Kapitałowa Immobile, logotyp znajdzie się też na przebudowywanym budynku Projprzemu przy ulicy Bernardyńskiej 13 – obecnie powstaje tam nowy hotel. Grupa Immobile ufundowała też nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla autora najlepszej pracy.

Głosowanie na projekty logotypów potrwa do 27 października. Wyboru dokonuje się w elektronicznej ankiecie na stronie https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/477537?lang=pl

csm_logotyp_kolaz_01_5643210804 csm_logotyp_kolaz_2_01_1bd58c55a4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści