Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zajęcia ekologiczne dla dzieci. Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Eneris Proeco podpisały umowę

Dodano: 05.11.2023 | 09:57

Na zdjęciu: Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Eneris Proeco podpisały umowę o współpracy.

Fot. ST

W Centrum Edukacji Ekologicznej prowadzone będą bezpłatne lekcje dla uczniów szkół podstawowych. To efekt porozumienia placówki z Eneris Proeco.

Bydgoska firma została partnerem ścieżki edukacyjnej Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Zajęcia będą realizowane zarówno stacjonarnie, jak i na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Weźmie w nich udział nawet 1000 dzieci z bydgoskich podstawówek. Przedstawiciele szkół mogą już kontaktować się z Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej, aby uzgadniać miejsce oraz termin zajęć.

– Z wielkim entuzjazmem ogłaszamy nawiązanie współpracy z firmą ENERIS, która aktywnie działa na rzecz odzysku i przetwarzania odpadów w Polsce. Naszym wspólnym celem jest propagowanie wiedzy na temat Gospodarki Obiegu Zamkniętego wśród młodszych mieszkańców naszego miasta. – mówi Grzegorz Wąs z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Będzie to ósmy ośrodek edukacji ekologicznej działający przy udziale Eneris.  – Czujemy się odpowiedzialni za edukację dzieci i młodzieży i kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych już od najmłodszych lat. Nie stać nas na rozrzutność związaną z deponowaniem odpadów, której koszty ponoszą zarówno przyroda, jak i gospodarka. Cieszę się, że w Bydgoszczy będziemy to robić z tak renomowanym partnerem, jakim bez wątpienia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. – powiedział Przemysław Wojciechowski, członek zarządu ENERIS Proeco.

Wcześniej firma podpisała umowę z Zespołem Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy, dzięki czemu uczniowie tej szkoły realizują praktyki na terenie instalacji termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych należącej do Enerisu.

0 0 votes
Article Rating
Zajęcia ekologiczne dla dzieci. Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Eneris Proeco podpisały umowę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments