Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekcja wf z mistrzyniami. Wśród prowadzących będą bydgoskie zawodniczki
09.06.2021 | 07:33

Lekcja wf z mistrzyniami. Wśród prowadzących będą bydgoskie zawodniczki

Na zdjęciu: Akcja "Mistrzynie w szkołach" to zajęcia wf prowadzone przez czołowe polskie zawodniczki. Wśród prowadzących zajęcia jest m.in. Otylia Jędrzejczak.

Fot. Paweł Skraba / materiały prasowe

Dzieci wróciły do szkół, a już jutro (10 czerwca) w Rypinie z uczennicami szkół z regionu spotkają się mistrzynie sportu, które poprowadzą lekcję wychowania fizycznego.

To kolejny rok funkcjonowania projektu Mistrzynie w Szkołach. – Mam nadzieję, że dzięki naszym nietypowym lekcjom dziewczyny inaczej spojrzą na aktywność fizyczną i będą bardziej aktywne – mówi Otylia Jędrzejczak, która będzie jedną z prowadzących czwartkową lekcję wychowania fizycznego. – Dziś, w czasie gdy pandemia nie ustąpiła, a dzieci przez wiele miesięcy siedziały w domach, jest to jeszcze bardziej potrzebne – dodaje.

Obok Jędrzejczak, do Rypina przyjadą także cztery inne zawodniczki: Beata Mikołajczyk-Rosolska (trzykrotna medalistka igrzysk olimpijski w wioślarstwie), Luiza Złotkowska (dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim), Natalia Maliszewska (mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w short tracku) i lekkoatletka Budowlanego KS Iga Baumgart-Witan. – Wszystkie mistrzynie będą ćwiczyć wraz z dziewczętami, a później opowiedzą im o swoim życiu i odpowiedzą nawet na najbardziej intymne pytania – mówi Paweł Skraba z biura prasowego Fundacji Otylii Jędrzejczak.

Zajęcia wychowania fizycznego skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i średnich. – Właśnie w tej grupie wiekowej notuje się największą absencję na lekcjach wf – dodaje Skraba. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl, jednakże organizatorzy informują, że liczba miejsc jest ograniczona.

Lekcja ma rozpocząć się w Rypińskim Centrum Sportu o 11:00, wówczas ma zacząć się rozgrzewka, a same zajęcia mają potrwać około półtorej godziny.

Lekcja wf z mistrzyniami. Wśród prowadzących będą bydgoskie zawodniczki
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments