Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zakaz tranzytu ciężarówek przez Bydgoszcz. ZDMiKP zapowiada zmiany

Dodano: 14.07.2023 | 12:17

Na zdjęciu: ZDMiKP planuje wprowadzenie ograniczeń w ruchu tranzytowym ciężarówek na terenie miasta.

Fot. ZDMiKP

Zgodnie z zapowiedziami, po pełnym otwarciu drogi ekspresowej S5 stanowiącej obwodnicę Bydgoszczy, ZDMiKP planuje wprowadzenie ograniczeń w ruchu tranzytowym ciężarówek na terenie miasta. Na jego rogatkach w przeciągu miesiąca pojawi się nowe oznakowanie.

Po otwarciu obwodnicy Bydgoszczy wprowadzono pierwsze zmiany dotyczące organizacji ruchu na terenie Bydgoszczy. Zmieniono przebieg DK5 i DK25, a w ich miejscu wyznaczono drogi wojewódzkie nr 238 i 239. – Nowe drogowskazy zalecały pojazdom poruszającym się tranzytem korzystanie z drogi ekspresowej – podaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Teraz przyszedł czas na kolejny etap wyprowadzania tranzytu z Bydgoszczy. – Podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który wprowadzi nowe oznakowanie na drogach wlotowych do Bydgoszczy. Ograniczą one wjazd pojazdów ciężarowych tylko do ruchu docelowego. Znaki zakazujące wjazdu do miasta pojazdów tranzytowych powyżej 18 ton będą ustawiane do końca wakacji na drogach wlotowych do miasta. Istniejące znaki zakazujące wjazdu do miasta pojazdów tranzytowych powyżej 10t zostaną podtrzymane – wyjaśnia rzecznik.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jeszcze jedna zmiana w centrum miasta. Drogowcy: „Upłynnimy ruch”


Zmiany będą dotyczyły wprowadzenia zakazu wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 18t z tabliczką „Dotyczy tranzytu przez Bydgoszcz”. – Tranzyt tak dużych pojazdów będzie możliwy tylko na kierunku Al. Armii Krajowej – Al. Wyszyńskiego – Kamienna – Fordońska – Flotylli Wiślanej – Most Fordoński i w kierunku przeciwnym – opisuje Okoński.

Ponadto drogowcy podtrzymują istniejące ograniczenie przejazdu tranzytem pojazdów ciężarowych o wadze powyżej 10t przez Bydgoszcz na ulicy Szubińskiej i Toruńskiej oraz zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton na ulicę Glinki od strony parku przemysłowego.

Nowe znaki pojawią się jeszcze w wakacje na drodze ekspresowej S5 na węzłach Trzeciewiec (rondo wschodnie węzła Włóki), Bydgoszcz Północ (rondo wschodnie węzła Aleksandrowo) i Bydgoszcz Opławiec (rondo południowe węzła), a także na skrzyżowaniach dróg wojewódzkich: nr 238 i 244 w Tryszczynie, DW244 z drogą powiatową w Wojnowie, w obrębie węzłów Bydgoszcz Zachód, Bydgoszcz Miedzyń i Bydgoszcz Południe, skrzyżowania drogi krajowej nr 10 z ul. Petersona oraz z ulicą Nowotoruńską, a także na rondzie turbinowym drogi wojewódzkiej nr 223 w Białych Błotach.

Zostanie również wprowadzone oznakowanie w pobliżu granic administracyjnych Bydgoszczy, np. na ul. Wyzwolenia (DW256), Koronowskiej (DW238), Kolbego, Łochowskiej, Nowotoruńskiej czy Jana Pawła II – dodaje Okoński.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nielegalny czarny kontener przy Gdańskiej. Co z nim zrobi miasto?

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
11 miesięcy temu

Po 2,5 roku od otwarcia obwodnicy Bydgoszczy. Trochę to trwało no ale dobrze ze w końcu miasto odetchnie.