Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wokół Bydgoszczy nie wejdziemy do lasu. Wprowadzono kolejny zakaz [MAPA]

Dodano: 08.06.2023 | 15:29

Na zdjęciu: Nadleśnictwo Bydgoszcz - po Nadleśnictwie Żołędowo - wprowadza zakaz wstępu do lasu z powodu ekstremalnego zagrożenia pożarowego.

Fot. T. Lewicki/Nadleśnictwo Bydgoszcz

Dziś rano informowaliśmy o wprowadzeniu przez Nadleśnictwo Żołędowo zakazu wstępu do lasu z powodu ekstremalnego zagrożenia pożarowego spowodowanego brakiem opadów deszczu. Po południu analogiczny zakaz wprowadziło Nadleśnictwo Bydgoszcz, co oznacza, że wokół Bydgoszczy nie można wejść do skupisk leśnych.

Trwająca od kilkunastu dni susza i prognozy, które w najbliższych dniach nie zapowiadają jakichkolwiek opadów deszczu sprawiły, że dziś (8 czerwca) Nadleśnictwo Żołędowo wprowadziło do odwołania zakaz wstępu do wszystkich zarządzanych przez siebie lasów. – Od kilku dni utrzymuje się wysokie zagrożenie pożarowe, a wilgotność ściółki nie przekracza 10% – dlatego zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska z dnia 22 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów, zmuszeni jesteśmy wprowadzić zakaz wstępu do lasu – informują leśniczy.


WIĘCEJ: Susza nie odpuszcza. Nadleśnictwo Żołędowo zakazuje wstępu do lasów


W czwartkowe popołudnie zakaz wstępu do lasu wprowadza także Nadleśnictwo Bydgoszcz, w skład którego wchodzą m.in. tereny Puszczy Bydgoskiej. – Z powodu krytycznie niskiej wilgotności ściółki leśnej i związanego z tym niebezpiecznie dużego zagrożenia pożarowego nadleśniczy Nadleśnictwa Bydgoszcz wprowadził z dniem 8 czerwca 2023 roku okresowy zakaz wstępu do lasu – czytamy w komunikacie.

Zakazem wstępu objęty jest również wyznaczony w pobliżu Jeziora Jezuickiego obszar programu „Zanocuj w lesie”, umożliwiający uprawianie aktywności typu bushcraft i surwiwal. Z zakazu wyłączone są natomiast miejsca odpoczynku podróżnych, zlokalizowane w lasach nadleśnictwa, przy drogach publicznych, czyli parkingi i miejsca postoju.

Na poniższej mapie terenów objętych zakazem wstępu do lasu na terenie kraju – dostępna jest na stronie internetowej: https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl – widzimy, że praktycznie wszystkie lasy wokół Bydgoszczy zostały „zamknięte”.

Wokół Bydgoszczy nie wejdziemy do lasu. Wprowadzono kolejny zakaz [MAPA]

0 0 votes
Article Rating
Wokół Bydgoszczy nie wejdziemy do lasu. Wprowadzono kolejny zakaz [MAPA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments