Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZakupy w Wielką Sobotę. Do której będą otwarte sklepy w Bydgoszczy?
02.04.2021 | 16:28

Zakupy w Wielką Sobotę. Do której będą otwarte sklepy w Bydgoszczy?

Na zdjęciu: W sobotę sklepy będą otwarte zdecydowanie krócej niż zwykle.

Fot. pixabay

W najbliższych dniach sklepy zmieniają godziny otwarcia. W związku ze Świętami Wielkanocnymi w ten weekend niewiele będzie czasu na zrobienie zakupów.

Sklepy sieci Kaufland i Netto będą w piątek otwarte do północy. Wydłużone godziny otwarcia proponują też Lidl i Biedronka. Niektóre ze sklepów tych sieci będą otwarte nawet całodobowo. Z godzinami obowiązującymi w poszczególnych punktach można zapoznać się na stronach internetowych tych marketów.

W Wielką Sobotę, zgodnie z ustawą, “handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem są zakazane po godzinie 14”. Dlatego też sklepy sieci Lidl, Kaufland, Netto i Auchan będą otwarte do godz. 13:00, zaś Biedronka – pół godziny dłużej. Podobnie będzie w galeriach handlowych – C.H. Focus i Galeria Pomorska czekają na klientów do godz. 13:00, zaś Zielone Arkady do 13:30

W niedzielę i poniedziałek sklepy mają być zamknięte. Oczywiście, podobnie jak w niedziele niehandlowe, będą wyjątki. Jeśli ktoś będzie musiał zrobić zakupy, może iść na przykład do Żabki lub do niektórych sklepów osiedlowych. Normalnie działać mogą również lokale gastronomiczne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści