[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przewrócona żaglówka i zderzenie motorówek. Bilans upalnej, ale wietrznej niedzieli na Zalewie Koronowskim

Dodano: 19.06.2022 | 20:47

Na zdjęciu: Niedziela na Zalewie Koronowskim upłynęła pod znakiem silnego wiatru. Strażacy i policja musieli pomóc załodze przewróconej żaglówki.

Fot. OSP KSRG Koronowo

Niedzielny skwar zachęcił wielu wodniaków do wybrania się na wypoczynek na Zalew Koronowski. Wysokiej temperaturze towarzyszył jednak silny wiatr, przez co na akwenie doszło do kilku zdarzeń. Konieczne były interwencje służb.

W niedzielę (19 czerwca) policyjni wodniacy i strażacy podjęli kilka interwencji związanych ze zdarzeniami na wodach Zalewu Koronowskiego. W dwóch z nich brali udział strażacy z OSP KSRG Koronowo, którzy zrelacjonowali ich przebieg. – Pierwsza akcja dotyczyła przewróconej żaglówki – przed naszym przybyciem policja z ogniwa wodnego opanowała sytuację. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany – relacjonują ochotnicy z Koronowa, którzy pomogli policji wspólnie z OSP KSRG Gościeradz.

Drugie zdarzenie było już znacznie poważniejsze. Na zalewie doszło bowiem do zderzenia dwóch motorówek, w którym została poszkodowana jedna osoba. – Została ona zabrana do szpitala z urazem ręki – przekazuje OSP KSRG Koronowo. W akcji, poza strażakami z Koronowa, brała udział policja z łodzią oraz zespół ratownictwa medycznego.

Służby apelują o zachowanie ostrożności podczas pływania na wodach Zalewu Koronowskiego i innych jezior. Sezon dopiero się zaczyna – oby nie przyniósł on kolejnych groźnych wypadków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments