Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Założyciele Bydgoskiej Szkoły Wyższej ufundowali respiratory dla szpitali

Dodano: 07.04.2020 | 11:28

Na zdjęciu: Założyciele Bydgoskiej Szkoły Wyższej ufundowali dwa respiratory dla bydgoskich szpitali.

Fot. archiwum

Bydgoska Szkoła Wyższa wsparła walkę z koronawirusem, dołączając do grona darczyńców. Dzięki temu dwa bydgoskie szpitale wzbogaciły się o respiratory.

Założyciele uczelni Bożena i Jan Skotarczakowie ufundowali dwa respiratory o wartości 125 tysięcy złotych, które z chwilą dostawy przekazane zostaną na rzecz 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy i Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy. Bydgoskie placówki medyczne od kilku tygodni apelują o wsparcie, a właśnie respiratory należały do produktów deficytowych.

Studenci studiów magisterskich pielęgniarstwa BSW posiadający prawo wykonywania zawodu na co dzień znajdują się na froncie walki z epidemią, aktywnie pracując w różnych podmiotach służby zdrowi. Studenci pozostałych kierunków medycznych wspierają tę walkę w charakterze wolontariuszy – mówi rzecznik prasowy uczelni dr Justyna Ożóg.

Bydgoska Szkoła Wyższa istnieje od 2004 roku. Prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. W ofercie edukacyjnej BSW są również studia podyplomowe i kursy, które umożliwiają uzyskanie dodatkowych certyfikatów. Siedziba uczelni mieści się przy ul. Unii Lubelskiej 4C.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments