Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZamieszkaj w Starym Fordonie. ADM szuka najemców na lokale w odnowionych kamienicach
21.11.2021 | 09:47

Zamieszkaj w Starym Fordonie. ADM szuka najemców na lokale w odnowionych kamienicach

Na zdjęciu: Na najemców czekają m.in. cztery lokale w kamienicy Rynek 3.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

17 mieszkań w odnowionych kamienicach znajdujących się na terenie Starego Fordonu czeka na nowych najemców. Administracja Domów Miejskich czeka na wnioski od zainteresowanych osób, które następnie zostaną rozpatrzone pod kątem kilku szczegółowych kryteriów.

W ramach trwającej rewitalizacji najstarszej części Fordonu miasto odnawia siedem kamienic, znajdujących się przy ulicach Bydgoskiej, Rynek, Sikorskiego i Kapeluszników. Projekt, ujęty w Gminnym Programie Rewitalizacji, zakłada powstanie łącznie 37 mieszkań i 6 lokali użytkowych. Odnowione kamienice są wyposażane w piece gazowe, które zastępują stare piece na węgiel. Koszt wszystkich prac sięga dziewięciu milionów złotych.

Jak informuje bydgoski ratusz, do 26 listopada można składać wnioski o zawarcie umów najmu w czterech budynkach: Bydgoska 26, Bydgoska 29, Bydgoska 42 oraz Rynek 3. Na lokatorów czeka łącznie 17 mieszkań jedno i dwupokojowych. – Wnioski o zawarcie umowy najmu na nowy lokal mieszkalny można uzyskać w Dziale Mieszkaniowym ADM przy ulicy Gdańskiej 9 (pok. 101) lub można pobrać ze strony internetowej www.adm.com.pl (zakładka dla mieszkańców – rozwinięcie Formularze do pobrania) – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Wnioski będą rozpatrywane w oparciu o kryteria zawarte w uchwale rady miasta w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta Bydgoszczy. Zgodnie z nimi, mieszkania będą przyznawane w pierwszej kolejności dla osób, które opuszczą lokal, który był wynajmowany na czas nieoznaczony z uwagi na zły stan techniczny budynku (zgodnie z decyzją organu nadzoru budowlanego), bądź do tej pory mieszkali w lokalu, który:

– znajduje się na terenie przeznaczonym na cele inwestycyjne bądź na terenie placówki oświatowej miasta;
– stanowi własność spółek będących własnością lub współwłasnością gminy;
– jest przeznaczony do modernizacji;
– jest przeznaczony do sprzedaży;
– jest przeznaczonym do opróżnienia na podstawie decyzji właściciela wynikającej z „racjonalnej gospodarki zasobem mieszkaniowym” lub realizacji planów rozwoju miasta;

Ponadto o najem mogą ubiegać się osoby, które przekażą wynajmującemu lokal wynajmowany na czas trwania stosunku pracy, wchodzący w skład mieszkaniowego zasobu znajdujący się w budynku jednostki oświatowej miasta czy stanowiącym własność spółek będących własnością lub współwłasnością gminy, a także tych, którzy zamieszkują w miejskim budynku i przekażą ADM samodzielny lokal wynajmowany na czas nieoznaczony oraz osoby, które znajdują się na liście uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu wynajmowanego na czas nieoznaczony.

Osoby, które spełniają powyższe warunku mogą ubiegać się o mieszkanie w Starym Fordonie, jeżeli spełniają łącznie następujące warunki:

– mają zawarte umowy najmu na czas nieoznaczony lub na czas trwania stosunku pracy (nie dotyczy to jednak osób, które mieszkają bez umowy w budynkach, które grożą zawaleniem)
– nie posiadały w okresie ostatnich 6 miesięcy przed złożeniem wniosku zaległości w opłatach czynszu i opłatach za świadczenia związane z eksploatacją lokalu, przekraczających jeden pełen okres płatności oraz należycie wywiązywały się z obowiązków obciążających najemcę.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat lokali przeznaczonych do wynajmu udziela Dział Mieszkaniowy ADM. Ratusz przypomina, że remonty kamienic towarzyszą innym inwestycjom związanym z rewitalizacją Starego Fordonu, takim jak budowa nabrzeża nad Wisłą, przebudowa ulic i terenów rekreacyjnych pomiędzy Wisłą a ulicą Bydgoską, rewitalizacja Rynku czy remont zabytkowej kuczki przy budynku Kapeluszników 2.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści