Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zamknięcie mostu w Samociążku. Zarząd Dróg Powiatowych prosi o śledzenie znaków

Dodano: 30.08.2023 | 10:28

Na zdjęciu: Na czas remontu udostępnione będzie przejście dla pieszych i rowerzystów

Fot. IN

Rozpoczął się remont mostu w Samociążku (gm. Koronowo). Już przed rozpoczęciem inwestycji wiadomo było, że obiekt będzie musiał zostać zamknięty dla ruchu kołowego. Przeprawą w dalszym ciągu można jednak przejechać.

W związku z remontem mostu obiekt początkowo miał zostać zamknięty 1 sierpnia. Później zmieniono tę datę na 15 sierpnia. W tym dniu także nie doszło do zamknięcia, bo termin przesunięto na 28/29 sierpnia.

Most w poniedziałek nie został zamknięty

W ubiegły piątek rozmawialiśmy o tym z sołtysem Samociążka Adamem Broną. – Jestem po rozmowie z kierownikiem robót i most zostanie zamknięty w poniedziałek 28 sierpnia – przekazał nam sołtys. – Jest to informacja z pierwszej ręki – dodał. Takie informacje przekazał także radny Rady Miejskiej w Koronowie Piotr Mitera, który jest mieszkańcem Samociążka. Informacje te uzyskał w Zarządzie Dróg Powiatowych. Informację na swoim profilu społecznościowym przekazała także Gmina Koronowo.

„Prosimy o śledzenie znaków”

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, przeprawa miała zostać zamknięta w poniedziałek. We wtorek mieli być przepuszczani tzw. „zapominalscy kierowcy”. W środę nie miało być już całkowicie przejazdu dla ruchu kołowego. Jak się okazuje, most nie został zamknięty.

Część mieszkańców nie kryje oburzenia, bo nie pojawił się żaden komunikat w tej sprawie i zaczęli już jeździć objazdami nadrabiając sporo kilometrów. – Zwracamy się z ogromną prośbą do kierowców o śledzenie znaków – przekazał nam w środę dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy Bolesław Grygorewicz.

– Wszystkie tablice są ustawione zgodnie z ustaloną organizacją ruchu. W tym momencie są one przekreślone, co oznacza, że przez most można przejechać. Przez most w dalszym ciągu można przejechać, ponieważ chcemy uniknąć utrudnień. Szacujemy, że most może zostać zamknięty 1 września. Jednak może to nastąpić w innym terminie, dlatego jeszcze raz prosimy kierowców o śledzenie znaków. Jeżeli przekreślenie zostanie zdjęte, oznaczać to będzie, że przez most nie będzie można już przejechać – dodaje Bolesław Grygorewicz.

Dyrektor uspokaja

Wstępnie mówiono, że obiekt zostanie zamknięty dla ruchu kołowego, jednak będą mogli z niego korzystać piesi i rowerzyści. Tymczasem wykonawca obecnie prowadzi prace przy tzw. kładce od strony elektrowni. Dyrektor Grygorewicz uspokaja, że most będzie udostępniony dla pieszych i rowerzystów. Prace przy kładce były konieczne. Na czas wykonywania prac przy kładce odsunięte zostały tzw. „odbijacze”, aby zrobić miejsce do przejścia.

Główny objazd drogą krajową numer 25

Ponadto dyrektor przekazał nam, że kluczowym momentem będzie zdjęcie płyty mostu. Wtedy też wiadomo będzie w jakim stanie jest konstrukcja i jak to wpłynie na ewentualny termin zakończenia prac.

Na czas zamknięcia mostu główny objazd zostanie poprowadzony drogą krajową numer 25, czyli przez Tryszczyn, Gościeradz i Stopkę. Gmina Koronowo w porozumieniu z Nadleśnictwem Różanna na czas remontu udostępni drogę pożarową przez las od Samociążka do drogi krajowej numer 56 (dla pojazdów do 3,5 tony). Władze Koronowa odradzają przejazdu przez tzw. most gościeradzki, ponieważ ten obiekt także nie jest w najlepszym stanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
8 miesięcy temu

Czyli muszę jechać 10 km żeby sprawdzić tablice????? A potem wrócić bo most jest zamknięty?