[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jest zarzut dla 18-latka w związku ze śmiercią Nadii

Dodano: 21.10.2022 | 11:43

Na zdjęciu: Zatrzymany 18-latek został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Fot. KPP Inowrocław

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w prokuraturze 18-latek, który został zatrzymany do sprawy wyjaśnienia śmierci 13-letniej Nadii. – Sąd przychylił się do naszego wniosku i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące – słyszymy w prokuraturze.

Ciało 13-letniej Nadii, która była poszukiwana przez inowrocławskich policjantów, ujawniono w środowe (19 października) przedpołudnie na jednym z miejskich osiedli. Na ciele dziewczyny – jak wykazały wstępne oględziny – ujawniono rany, ale śledczy nie chcieli ujawnić ile ich było. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności na miejscu zdarzenia. Do sprawy zatrzymany został także 18-latek, choć śledczy nie przekazują kiedy i w jakich okolicznościach do tego zatrzymania doszło.

Kluczowym dniem dla sprawy był czwartek (20 października). W godzinach popołudniowych, w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy przeprowadzona została sekcja zwłok 13-latki. – Biegły jako przyczynę śmierci wskazał wykrwawienie – przekazuje nam szef inowrocławskiej prokuratury Robert Szelągowski. Jak się dowiadujemy, prokuratura zleciła także przeprowadzenie dodatkowych badań. – Na ich wyniki będziemy musieli poczekać – słyszymy. Prokuratura będzie także oczekiwała na pełny protokół z przeprowadzonej sekcji zwłok.

Równolegle z przeprowadzoną sekcją, w Prokuraturze Rejonowej w Inowrocławiu odbyło się przesłuchanie 18-latka. – Zatrzymanemu przedstawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – mówi prok. Szelągowski (to zarzut z art. 148 par. 2 pkt. 1 kodeksu karnego) i dodaje, że 18-latek przyznał się do winy. – Złożył wyjaśnienia, których ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie ujawniamy – podkreśla.

Dzisiaj rano z kolei w inowrocławskim sądzie odbyło się posiedzenie aresztowe. Sąd tuż przed południem podjął decyzję o przychyleniu się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 18-latka tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Za zarzucany mu czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jest zarzut dla 18-latka w związku ze śmiercią Nadii
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments