Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zanieczyszczona rzeka. Część substancji dostała się do Wisły

Dodano: 19.04.2024 | 06:26

Na zdjęciu: Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym jednostka z grupy chemicznej.

Fot. Archiwum

Na razie nie jest znane, w jaki sposób substancja dostała się do rzeki. Wiadomo jednak, że część zanieczyszczeń przedostała się do Wisły.

Pięć zastępów straży pożarnej, w tym strażacy z grupy chemicznej Włocławek działało na rzece Zgłowiączka, która została – jak przekazywał w komunikacie dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu – zanieczyszczona substancją ropopochodną.

Wiadomo, że zgłoszenie o zanieczyszczeniu rzeki, strażacy dostali wczoraj, mniej więcej kwadrans po godzinie dziewiętnastej. Na miejscu – jak podawał lokalny serwis ddwloclawek.pl – pojawili się także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy próbki zanieczyszczonej wody pobrali do specjalistycznych badań, których wyniki pozwolą na określenie, jakiego typu substancją zanieczyszczona została rzeka.

Strażacy podali także, że część zanieczyszczeń przedostała się do Wisły, zaś w trakcie działań – to także podawał ddwloclawek.pl – ustawiane były specjalne zapory sorpcyjne w korycie rzeki, które miały zatrzymywać pozostałe zanieczyszczenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments