Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 6 • L 5
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleZapadł wyrok w sprawie hodowli psów w Dobrczu. Zwierzęta żyły tam w beznadziejnych warunkach
31.07.2020 | 14:21

Zapadł wyrok w sprawie hodowli psów w Dobrczu. Zwierzęta żyły tam w beznadziejnych warunkach

Nieprawomocny wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Rejonowym.

Na zdjęciu: Izabella Ch.-G. została skazana na rok więzienia.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Jest nieprawomocny wyrok w procesie dotyczącym hodowli zwierząt w Dobrczu. Izabela Ch.-G. i Roman G. zostali skazani, ale część zarzutów wobec nich sąd oddalił.

Przypomnijmy: hodowlę psów na prywatnej posesji w Dobrczu odkryto niemal trzy lata temu. Zwierzęta żyły tam w beznadziejnych warunkach higieniczno-sanitarnych, a co najmniej trzy psy zmarły. Małżeństwo zostało zatrzymane, a następnie stosowano wobec nich tymczasowy areszt.

Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ postawili obojgu łącznie 28 zarzutów – dotyczących znęcania się nad zwierzętami (także ze szczególnym okrucieństwem), jak również oszustw. Zarówno Izabela Ch.-G., jak i Roman G. konsekwentnie nie przyznawali się do winy. Podczas mów stron, kobieta mówiła, że winę za całe zdarzenie bierze na siebie.

W piątek (31 lipca), w bydgoskim Sądzie Rejonowym zapadł nieprawomocny wyrok. Izabela Ch.-G. została skazana na rok pozbawienia wolności, zaś jej mąż na osiem miesięcy, przy czym obojgu na poczet kary zaliczono już stosowane w sprawie tymczasowe aresztowanie. Ponadto, sąd orzekł wobec nich pięcioletni zakaz prowadzenia hodowli zwierząt oraz wpłacenie po 20 tysięcy złotych nawiązki na organizację zajmującą się opieką nad zwierzętami. Sąd uniewinnił Ch.-G. i G. od zarzutów dotyczących oszustw.

Wyrok jaki zapadł w sądzie, jest znacznie łagodniejszy od tego o który wnioskowała prokuratura. Domagała się ona dla Izabeli Ch.-G. trzech i pół roku pozbawienia wolności, a dla Romana G. dwóch lat. Ponadto wnioskowali oni o dziesięcioletni zakaz prowadzenia hodowli zwierząt oraz taki sam okres zakazu posiadania zwierząt. Jak udało nam się dowiedzieć, śledczy już zapowiedzieli złożenie wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku. Apelacji od wyroku też nie wykluczają obrońcy skazanych, którzy wnioskowali o ich uniewinnienie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wole zwierzaki
Wole zwierzaki
6 miesięcy temu

I oby się te chamy nie wywinęły od kary
A o warunkach,jakie panowały w tej HODOWLI.juz dawno.było wiadomo
Jeszcze jak.ja.prowadzili na Osowej Górze

Weterynarz dobrze wiedział jakie warunki.tam panuja,no alei wiadomo liczy sie tylko wpływ do kasy

Powiązane treści