Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZapowiedź uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
25.02.2017 | 17:18

Zapowiedź uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca złożone zostaną wiązanki kwiatów na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej, w kwaterze Żołnierzy Wyklętych.

Na zdjęciu: Kwatera Żołnierzy Wyklętych.

Fot. Stanisław Gazda

We wtorek 28 lutego o godzinie 16.00 w kościele garnizonowym w Bydgoszczy odbędzie się msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert galowy w Filharmonii Pomorskiej.

Organizatorami wtorkowych uroczystości są Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki i Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wejściówki na uroczystą galę w Filharmonii Pomorskiej można odbierać w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy (sekretariat wojewody) w piątek 24 lutego i w poniedziałek 27 lutego w godzinach 8.00-15.00.

W środę 1 marca o godzinie 10.00, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz złoży wiązankę kwiatów na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej, w kwaterze Żołnierzy Wyklętych.

O godzinie 11.00 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim (sala konferencyjna) odbędzie się I Bydgoski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy, a honorowym patronatem imprezę objął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Również w środę 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na parkingu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy od strony ul. Jagiellońskiej rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszyscy chętni powinni zgłosić się, mając ze sobą dokument tożsamości, do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, który będzie do dyspozycji w godzinach 9.00-13.00.


Powiązane treści