Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZarząd bydgoskiego banku zamówił mszę świętą. W sanktuarium w Licheniu
Bank Pocztowy
02.11.2016 | 11:20

Zarząd bydgoskiego banku zamówił mszę świętą. W sanktuarium w Licheniu

- Gdzie msza, a gdzie działalność banku? - mieli pytać retorycznie pracownicy.

Na zdjęciu: Bydgoska centrala Banku Pocztowego mieści się przy rondzie Jagiellonów. Placówka posiada również siedzibę w Warszawie.

Fot. Przemysław Jahr / domena publiczna

W miniony weekend w bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu odbyła się msza święta w intencji zarządu oraz pracowników Banku Pocztowego. Część pracowników miała być zaskoczona propozycją udziału w nabożeństwie – czytamy na portalu Wyborcza.pl.

Do redakcji miał zgłosić się czytelnik, który – anonimowo – przekazał jej informację od działu public relations banku. „Szanowni Państwo. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału we mszy świętej w intencji pracowników i zarządu” – brzmiał komunikat rozsyłany drogą mailową. List zaczął szybko krążyć wśród pracowników. I, w konsekwencji, budzić skrajne emocje.

Jak wynika z artykułu, msza odbyła się w minioną sobotę. Poprzedziło ją zwiedzanie największego polskiego sanktuarium, a także muzeum i apartamentów papieskich. Po nabożeństwie w planie był jeszcze półgodzinny koncert muzyki organowej. Za przejazd i ewentualny nocleg uczestnicy mieli zapłacić sami. Ilu się na to zdecydowało – nie wiadomo.

Nie wiadomo również, jakie były motywacje zarządu Banku Pocztowego, aby zorganizować to wydarzenie. Cytowani przez Wyborcza.pl pracownicy do pomysł ocenili, jako „kuriozalny”. – Ludzie, z którymi pracuję, także nie dowierzali, kiedy przeczytali maila z zaproszeniem. Rozsyłali informację bliskim jako sensację – twierdzi jeden z nich. Przedstawiciele banku nie odnieśli się do pytań dziennikarzy.

Bank Pocztowy jest komercyjnym bankiem, w którym większość udziałów posiada Poczta Polska, a mniejszościowym akcjonariuszem jest PKO BP. Instytucja posiada swoje punkty w ponad 4,5 tys. urzędów pocztowych na terenie całego kraju. Obsługuje około 1,5 miliona klientów. W lipcu nastąpiły zmiany w zarządzie – obecnie na jego czele stoi Sławomir Zawadzki, w przeszłości związany już z Bankiem Pocztowym oraz PKO BP.


Powiązane treści