Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zarzuty i areszt po śmiertelnym potrąceniu rowerzysty na drodze powiatowej

Dodano: 07.07.2023 | 10:27

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach potrącenia rowerzysty doszło w niedzielne popołudnie na drodze powiatowej 2226C w powiecie lipnowskim.

Fot. KPP Lipno / archiwum

Dwa zarzuty usłyszał w prokuraturze 22-latek, który mając ponad dwa promile alkoholu we krwi wsiadł za kierownicę volkswagena golfa i potrącił 56-letniego rowerzystę. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego trzy miesiące aresztu.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragicznego w skutkach potrącenia rowerzysty doszło w niedzielne (2 lipca) popołudnie na odcinku drogi powiatowej 2226C w Łąkiem (gmina Skępe, powiat lipnowski). Z ustaleń funkcjonariuszy z pionu ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu tragedii wynika, że kierujący volkswagenem golfem 22-latek wykonywał wyprzedzał jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Manewr skończył się potrąceniem jadącego rowerem 56-letniego mężczyzny, który poniósł śmierć na miejscu w wyniku doznanych obrażeń.

Policjanci dokonali badania alkomatem kierowcy samochodu, a to wykazało, że 22-letni mężczyzna we krwi miał ponad 2,7 promila alkoholu. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu doprowadzono go do prokuratury. Tam śledczy postawili mu dwa zarzuty – pierwszy dotyczy kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a drugi spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 22-latkowi grozić może teraz nawet dwanaście lat pozbawienia wolności, a do tego obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów i kara grzywny.

Sąd przychylił się już do wniosku złożonego przez śledczych i zastosował wobec 22-latka izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Zarzuty i areszt po śmiertelnym potrąceniu rowerzysty na drodze powiatowej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments