Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZasnął w trawie z papierosem. Wybuchł pożar, musiała interweniować straż
26.03.2022 | 08:28

Zasnął w trawie z papierosem. Wybuchł pożar, musiała interweniować straż

Na zdjęciu: W gminie Szubin doszło do pożaru.

Fot. KPP Nakło

Mieszkaniec gminy Szubin spowodował pożar, gdy zasnął zasnął w trawie z papierosem. Musiała interweniować straż pożarna.

Kilka dni temu, o godz. 13:00, służby zostały powiadomione, że w okolicach Szubina palą się nieużytki i łąką w pobliżu lasu. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, policję i straż leśną.

– Okazało się, że 67-letni mieszkaniec gminy, będąc pod działaniem alkoholu, zasnął w trawie z papierosem. Na skutki nie trzeba było długo czekać, bo ogień szybko się rozprzestrzenił – mówi podkom. Justyna Andrzejewska z KPP w Nakle.

Bardzo groźna sytuacja na szczęście nie miała tragicznych skutków. Pijany 67-latek został przekazany pod opiekę rodzinie, a w sprawie zaprószenia ognia wszczęto czynności wyjaśniające. Sprawca wykroczenia poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i zostanie ukarany wysoką grzywną.

O ostrożności pożarowej w terenach leśnych należy pamiętać zawsze. Apelujemy o rozsądne obchodzenie się z ogniem. Celowe wypalanie traw i nieużytków jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne, ale też zabronione prawem i grozi za nie grzywna nawet do 5 tysięcy złotych – przypomina podkom. Andrzejewska.

Zasnął w trawie z papierosem. Wybuchł pożar, musiała interweniować straż
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments